Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Medicina>Sveika gyvensena ir higiena>Pertraukų ir kartojimo mokantis svarba ir tyrimas

Pertraukų ir kartojimo mokantis svarba ir tyrimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įžanga. Kartojimo tikslas, svarba ir reikšmė. Fiziologinis kartojimas. Vyksmai ir pakitimai smegenyse kartojantis ir mokantis informaciją. Atminties rūšys. Kartojimas su dėstytoju, grupėmis savarankiškai. Pertraukų tikslas, svarba, reikšmė mokantis. Pertraukų rūšys ir pobūdis. Atostogų įtaka mokymuisi. Vartojamų medžiagų įtaka. Kava. Energetiniai gėrimai. Vitaminai. Tyrimų rezultatai. Išvados. Rekomendacijos. Priedai (3 psl.).

Ištrauka

Remiantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 49 straipsnio pirmąja dalimi, pertrauka yra įstatymu, kolektyvine sutartimi ar darbo sutartimi nustatytas laisvas nuo darbo laikas, kurį darbuotojas gali naudoti savo nuožiūra. Kartojimas, anot lietuvių liaudies išminties, yra žinojimo motina. Todėl kartojimas ir pertraukos yra svarbūs norint efektyviai mokytis.
Norėdami sužinoti pertraukų ir kartojimo svarbą mokantis, mes apklausėme abiturientus ir studentus. Šis tyrimas yra svarbus, nes visuomenė yra orientuota į nuolatinį mokymąsi. Todėl, mokymosi krūvis edukacinėse įstaigose auga: besimokančiųjų mokymosi našumas ir darbingumas mažėja, didėja nuovargio ar pervargimo tikimybė. To išvengti turėtų padėti periodiškas pertraukų darymas, nes jis didina atsimenamos informacijos kiekį ir didesnio dėmesio sutelkimas į informaciją, jos kartojimas, nes tuomet, teoriškai, medžiaga atmintyje išlieka visą gyvenimą.
Mūsų projekto tikslas- išsiaiškinti, kaip kartojimas ir pertraukos įtakoja mokymosi produktyvumą ir kokybę. Išsikeltą tikslą suskaidėme į atsikrus etapus- uždavinius:
1. Apibrėžti ir išanalizuoti kartojimo ir pertraukų svarbą, reikšmę, rūšis ir įtaką mokymuisi;
2. Sužinoti vartojamų medžiagų įtaką pertraukoms bei smegenų veiklos įtaką kartojimui.
Siekdami objektyviai įvertinti tyrimo rezultatus, mes juos lyginome su kitų autorių darbais, tokiais kaip: Tony Buzan tyrimu, kaip keičiasi atsimenamos informacijos kiekis priklausomai nuo laiko, Wong D.T. ir Bymaster F.P tyrimais apie hipokampuso veiklą, F. W. Tayloro atlikto tyrimo apie sistemingai besiilsinčio žmogaus darbo našumą, S. Lair tyrimu apie skirtingas atminties rūšis bei jų sąveiką. Palyginus rezultatus padarėme išvadą, jog pertraukos ir kartojimas yra neatsiejami vienas nuo kito, norint produktyviai ir nepervargstant mokytis.


Kartojimas kaip sąvoka nėra apibrėžtas, tačiau ne retai yra minimas kaip ,,Mokslų motina". Kartojimo tikslas – atkartojant jau ankščiau įsimintą informaciją, įsiminti ją dar geriau, o kitaip tariant, iš trumpalaikės atinties perkelti į ilgalaikę.
Ilgalaikė atmintis žmogui suteikia galimybę atsiminti ir saugoti smegenyse jam reikalingą informaciją; galima sakyti, kad ilgalaikė atmintis žmogui tarnauja ir palengvina gyvenimą. Šitokia atmintis neužima jokios papildomos vietos, ja lengva naudotis ir sisteminti. Remiantis Alano D. Bedlio (Alan D. Baddeley) knygoje ,,Essentials of human memory" pateikiama informacija, atmintis yra skirstoma į trumpalaikę ir ilgalaikę. Trumpalaikė atmintis pasižymi tuo, kad žmogus gali atsiminti kątik įvykusius nutikimus iki tol, kol jį gali ištrinti iš atminties dar neujesnis nutikimas. Ilgalaikė atmintis saugo informaciją kuri gali būti išsaugota nuo 1-2 dienų iki gyvenimo galo. Perėjimas iš trumpalaikės atminties į ilgalaikę yra būtent vykdomas kartojant informaciją. Kartojimo metu galvos smegenys daug kartų užkoduoja tą pačią informaciją, o kuo dažnesnis smegenims suprantamas ,,kodavimas" tuo geriau informacija įsimenama. Kodavimo metu žinios pereina į ilgalaikę atmintį, o šis periodas vadinamas konsolidacija. Po šio laikotarpio, kad ir užmirštą informaciją žmogus gali atsiminti dėl paprasčiausios užuominos, todėl ilgalaikė atmintis yra labai svarbi visą žmogaus gyvenimą, nes gali jam betkada pasitarnauti. Taigi kartojimas yra svarbus tuo, kad juo naudojantis galima išsaugoti daugiau reikiamos informacijos, bei svarbus konsolidacijos etape.
Kartojimas yra reikšmingas, kad kaskart atsimenant informaciją ji yra vis geriau įsimenama ir tai galima pritaikyti moksluose. Taigi išvada: geriausi mokymosi rezultatai pasiekiami nuolat kartojant savo turimas žinias. ...

Rašto darbo duomenys
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
FakultetasFarmacijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pertrauku ir kartojimo mokantis svarba ir tyrimas [speros.lt].doc
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 1 Klasė/kursas
  • E. Latvelienė
Pasidalink su draugais