Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Mokesčių rūšys ir mokestiniai ginčai

Mokesčių rūšys ir mokestiniai ginčai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Mokestinių ginčų sąvoka. Mokestinių ginčų subjektai. Mokestinių ginčų subjektų teisės. Mokestinių ginčų bylų proceso atnaujinimo galimybės. Mokesčių funkcijos ir savybės. Mokesčių klasifikacija. Dabartinė Lietuvos mokesčių sistema. Išvados.

Ištrauka

Mokesčių administravimo įstatyme yra įtvirtinta prievolė mokesčių mokėtojui mokėti mokesčius. Ši prievolė daro esminį poveikį mokesčių mokėtojui, turi įtakos jo turtiniams santykiams, riboja jo nuosavybę. Toks mokesčių mokėjimo ar jų išieškojimo procesas neretai iššaukia tam tikrą mokesčių mokėtojo reakciją, kurią sąlygoja mokesčių administratoriaus veiksmai, kuriais mokesčių mokėtojui paskiriama sumokėti mokesčius, baudas, delspinigius ar kitas įmokas. Kad būtų įgyvendintas teisingumas mokesčių srityje, vienodas ir teisingas mokesčių įstatymų taikymas visiems mokesčių mokėtojams, valstybėje turi funkcionuoti darni, šiuolaikiška, demokratinė, socialinį teisingumą atitinkanti mokesčių sistema. Dažnai yra kalbama, kad demokratinės valstybės piliečio teisių gynimas yra tokios valstybės pamatas. Tai siejasi ir su mokesčių mokėtoju, kurio teisės yra ginamos naudojant įvairias valstybės nustatytas teisines, ekonomines, ideologines ir kitokias priemones. Viena iš tokių priemonių yra mokestinio ginčo inicijavimas.
Iki 2001 metų rugsėjo 1 d. mokesčių mokėtojas neturėjo daug galimybių apskųsti mokesčio administratoriaus atitinkamus veiksmus, nes mokestinių ginčų sąvokos klausimas Mokesčių administravimo įstatyme (jo senojoje redakcijoje) nebuvo tinkamai sureguliuotas. Anksčiau buvo tik viena ikiteisminių ginčų nagrinėjimo instancija – vietos mokesčių administratorius, o pertvarkius Mokesčių administravimo įstatymo atskirus straipsnius buvo sureguliuoti mokestinių ginčų sprendimai, išplėstos galimybės mokesčių mokėtojui apginti savo teises. Naujajame Lietuvos Respublikos Mokesčių administravimo įstatyme, priimtame nuo 2004 m. balandžio 13 d., apie mokestinius ginčus yra kalbama šio įstatymo 144-160 straipsniuose.
Šiame darbe bus analizuojama mokestinio ginčo samprata, atskirai išskiriami šio ginčo subjektai ir jų teisės.
Nagrinėti mokestinių ginčų ypatybes, esmę, subjektų teises ir galimybes padeda šie įstatymai, įsakymai, nutarimai: Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymas, Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymas, kur atskiri straipsniai, atskiros dalys kaip tik ir skirtos mokestiniams ginčams. Taip pat šiame darbe naudotasi Antano Marcijono, Broniaus Sudavičiaus darbu – "Mokesčių teisė", kur atskirai nagrinėjami mokestinių ginčų esmė ir ypatumai.
"Mokesčiai muitų pavidalu suartina svetimas tautas, bet tie patys mokesčiai gali paversti aršiais priešais ir kaimynines draugiškas valstybes. Mokesčiai – techninio progreso priemonė, bet dažnai ir techniškai atsilikusios pramonės apsauga. Mokesčiai yra padarę pasauliui daug gero, bet drauge sukūrę ir be galo daug blogio." Tokiais žodžiais žymus ekonomikos mokslų tyrinėtojas J. Ozerovas apibūdina mokesčių vaidmenį žmonijos istorijoje dar XX a. pradžioje.
Keičiantis ekonominei pasaulio struktūrai kartu keičiasi visuomeninio bei politinio gyvenimo sąlygos. Dėl to kinta ir žmonių pažiūros į mokesčius. Todėl norint suprasti mokesčių politikos esmę nepakanka išanalizuoti vien tik šių dienų mokesčių sistemą, bet svarbu žinoti tos sistemos kaitą įvairiais istoriniais laikotarpiais. Ypač tai svarbu kalbant apie Lietuvos mokesčių politiką, nes šiuo metu mokesčių sistema Lietuvoje nėra nusistovėjusi. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis26.21 KB
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
FakultetasMažeikių studijų centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokesciu rusys ir mokestiniai gincai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Žemaitijos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • A. Ruginis
Pasidalink su draugais