Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Rungimosi principas: teoriniai ir praktiniai taikymo aspektai

Rungimosi principas: teoriniai ir praktiniai taikymo aspektai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Rungimosi principo turinio aspektai. Įrodinėjimo dalyką civilinėje byloje nustato ginčo šalys. Teismas turi spręsti bylą vertindamas tik šalių nurodytus faktus ir jų pateiktus įrodymu. Teisėjas netiria faktų ir nerenka įrodymų savo iniciatyva. Teismas negali iškelti bylos savo paties iniciatyva. Teismas negali priteisti to ko šalis neprašė. Rungimosi principo turinio išimtys. Rinkti įrodymus savo iniciatyva teismas turi teisę tik įstatymų numatytais atvejais. Teismas gali kontroliuoti šalių procesinius veiksmus, taikyti jiems sankcijas, nurodyti įrodinėjimo proceso trūkumus. Civilinio proceso kodekso numatytais atvejais teismas gali peržengti ieškinio, taip pat apeliacinio ar kasacinio skundo ribas. Civilinio proceso kodekse numatytais atvejais teismas gali taikyti alternatyvius asmens teisių ar teisėtų interesų gynimo būdus. Teismas gali, tam tikrais atvejais ir privalo, inicijuoti civilinės bylos iškėlimą, savo iniciatyva įtraukti atsakovą į bylą. Išvados. Santrauka (Summary).

Ištrauka

Jeigu principai apskritai suvokiami kaip tam tikro reiškinio pamatinės nuostatos, fundamentalūs pradai, tai teisės principai yra teisės sistemos pamatinės nuostatos, kuriomis grindžiamas teisinis reguliavimas ir teisinė praktika, bendrasis ir individualusis teisinis reguliavimas bei teisės realizavimas . Civilinio proceso teisės principai – tai pagrindinės nuostatos, įtvirtintos atitinkamose teisės normose ar suformuluotos teismų praktikos ir teisės doktrinos, kurios išreiškia proceso esmę ir yra visos teisės šakos plėtros pamatas.
Vienas iš pagrindinių civilinio proceso principų yra rungimosi principas, kuris yra įtvirtintas Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekse 12 straipsnyje ir Lietuvos Respublikos Teismų įstatymo 34 straipsnyje. Šis principas išreiškia pačią civilinio proceso esmę, t.y. visas teisminio nagrinėjimo procesas juda į priekį dėl lygiateisių šalių procesinės kovos, rungimosi, kurio ištakos yra priešinguose materialiniuose – teisiniuose šalių interesuose, kuris reiškia ne tik pareigą įrodyti savo reikalavimų pagrįstumą arba atsikirtimų, bet ir laikytis nustatytos procesinės jų pateikimo tvarkos.
Taigi, pagrindinis mano darbo tikslas yra atskleisti rungimosi principo turinį. Siekiant šio darbo tikslo aptarsiu kiekvieną šio principo ir jo išimčių turinio aspektą. Pirmajame skyriuje aptarsiu rungimosi principo turinio aspektus, o kiekviename poskyryje bus atskirai aptariamas rungimosi principo turinio aspektai, jo teorija ir praktika Lietuvos Respublikos teismuose, tačiau teismų praktika nebus paremta vien tik jau įsigaliojus naujajam Civiliniam proceso kodeksui, bet dar galiojant ir senajam Kodeksui, nes rungimosi principas buvo jau įtvirtintas jame. Kadangi rungimosi principas nėra absoliutus. Todėl kiekvienas paminėtas rungimosi principo turinio aspektas turi išimčių, tos išimtys ir bus atskirai aptariamos antro skyriaus poskyriuose, o paskutinėje kursinio darbo dalyje pateikiamos išvados ir santrumpa anglų kalba. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Dydis44.66 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasPolitikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rungimosi principas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 29 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • E. Laužikas
Pasidalink su draugais