Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Nuomos sutartis (4)

Nuomos sutartis (4)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Nuomos sutarties apibrėžimas. Nuomos sutarties dalykas. Nuomos sutarties šalys. Nuomos sutarties forma ir sutarties registravimas. Nuomos sutarties terminas. Nuomos mokestis. Nuomos sutarties šalių teisės ir pareigos. Pagrindinės nuomotojo pareigos. Pagrindinės nuomininko pareigos. Nuomos sutarties galiojimas ir pabaiga. Išvados ir rekomendacijos.

Ištrauka

Komercinėms įmonėms ne visada ekonominiu požiūriu yra naudinga įsigyti komercines patalpas, įrangą, sklypus nuosavybėn, todėl pasirenkamas kitoks savo poreikių patenkinimo būdas - nuoma, t.y. laikinas naudojimasis daiktu. Galima teigti, kad saugumo ir ramybės užsitikrinimo garantija yra svarbi abiem nuomos sutarties šalims - tiek potencialiam nuomininkui, tiek ir pačiam nuomojamo daikto savininkui (valdytojui). O vienas patikimiausių būdų įgyti tokio pobūdžio garantiją - tinkamai sudaryti atitinkamo daikto nuomos sutartį.
Nuomos sutartimi viena šalis (nuomotojas) įsipareigoja duoti kitai šaliai (nuomininkui) daiktą laikinai valdyti ir naudotis juo už užmokestį, o nuomininkas - mokėti nuomos mokestį, grąžinti daiktą pasibaigus sutarčiai.
Nuomos sutarties esminiai požymiai: nuomojamas turtas nuomininkui perduodamas naudotis ir valdyti arba tik naudotis, nuosavybės teisė į nuomojamą daiktą neperduodama. Nuomininkas pripažįstamas teisėtu daikto valdytoju, kol nesibaigia nuomos sutartis. Teisėtą valdytoją nuo trečiųjų asmenų pažeidimų gina daiktinė teisė, todėl nuomininkas turi teisę reikšti vindikacinį ieškinį (išreikalauti nuomos objektą iš trečiųjų asmenų neteisėto valdymo) ir negatorinį ieškinį, jei pažeidimas nesusijęs su daikto netekimu. Teisėto valdytojo statusas nuomininko teisių apsaugai suteikia kitų daiktinei teisei būdingų požymių: nuomos teisė seka paskui daiktą, nuomos teisė paveldima, nuomininkas gali nuomos teisę įkeisti, pats nuomojamą daiktą išnuomoti trečiajam asmeniui (subnuomos teisė). Ilgalaikė nuoma (emphyteusis) pripažįstama daiktine teise ir gali būti būdas užtikrinti prievolių įvykdymą., Jeigu ilgalaikę nuomą nustatantis aktas nenustato kitaip, nuomininkas naudojasi išnuomotu nekilnojamuoju daiktu kaip savininkas, tik iš esmės nedidina jo vertės.
Pati svarbiausia ir esmingiausia nuomos sutarties sąlyga - sutarties dalykas, t.y. nuomojamas daiktas.
Nuomos sutarties dalykas gali būti bet kokie nesunaudojamieji daiktai, t.y. tokie daiktai, kurie, naudojami pagal paskirtį, ilgą laiką iš esmės nepakeičia savo vertės ir paskirties. Kodėl negali būti nuomojami suvartojamieji daiktai? Juk nuomos santykiams pasibaigus, nuomininkas privalo grąžinti tą patį daiktą, todėl daiktai, kurie, juos panaudojus, išnyksta arba iš esmės pasikeičia, negali būti nuomojami.
Civiliniame kodekse nėra išvardyta, kokie daiktai gali būti nuomojami, tačiau iš visų nuomos instituto normų aišku, kad tai gali būti bet koks daiktas, kuris jo naudojimo procese iš esmės nepraranda savo natūralių savybių ir savo vertės. Tai gali būti žemės sklypai, gamtos objektai, įmonės, statiniai, įrenginiai, transporto priemonės ir kita. Galima drąsiai teigti, kad komercinėje veikloje šiuo metu labiausiai paplitusios yra patalpų ir žemės sklypų nuomos sutartys. Atskiri įstatymai ar teisės normos gali nustatyti daiktų, kurių nuoma draudžiama arba ribojama, rūšis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis23.8 KB
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nuomos sutartis (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • lekt. P. Čereška
Pasidalink su draugais