Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinis teisės pažeidimas (3)

Administracinis teisės pažeidimas (3)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Administracinė teisė. Administracinės teisės normos. Administraciniai teisiniai santykiai. Administracinių teisinių santykių struktūra. Administracinių teisinių santykių turinys. Administracinio teisės pažeidimo sąvoka ir požymiai. Administracinių teisės pažeidimų prevencija. Teisėtumo užtikrinimas taikant poveikio priemones už administracinius teisės pažeidimus. Pagrindiniai administracinės teisės pažeidimai. Administracinės atsakomybės samprata. Administracinės teisės taikymas. Išvados.

Ištrauka

Žmogus yra laisvas ir nevaržomas, tačiau tai nereiškia, kad jis gali elgtis kaip panorėjęs, nes jo veiksmus apibrėžia teisės, kurias jis turi, kuriomis turi vadovautis ir atsižvelgti į kitų žmonių teises. Žmonijos visuomenė yra sudėtingų ir kartu vieningų santykių junginys. Todėl visuomenės funkcionavimo ir raidos būtina sąlyga yra šių santykių tvarkymas, jų reguliavimas. Visuomenės gyvenimas dažniausiai yra reguliuojamas tam tikrų taisyklių ir socialinių normų. (Teisė - tai valstybės nustatytų ar sankcionuotų visiems privalomų formaliai apibrėžtų elgesio taisyklių visuomeniniams santykiams reguliuoti sistema. Šios taisyklės nustato subjektyvias teises ir pareigas, kurios prireikus garantuojamos valstybės poveikio priemonėmis).
Nesilaikius teisės, padaromos teisinis pažeidimas. (Teisės pažeidimas - tiek veikimas, tiek ir neveikimas. Jis priešingas teisei - juo yra "laužoma" teisė. Ji gali būti pažeista tik kalta veika: asmuo laisva valia pasielgė prieš įstatymą). Tokiu atveju dažniausiai susiduriama su atsakomybe už tą pažeidimą.
Pagal teisės šaką, kurių normos konkrečia veika yra pažeidžiamos, vienas iš pažeidimų - administracinis pažeidimas. Šio darbo tema yra pastarasis pažeidimas, jo samprata, sudėtis, atsakomybė už jį ir taikymas.
Viena iš viešosios teisės šakų - administracinė teisė - sistema teisės normų, reglamentuojančių viešojo administravimo subjektų statusą, kompetenciją, jų visuomeninius santykius su viešosios bei privatinės teisės subjektais bei jų tarpusavio santykius. Lotyniškas žodis administratio reiškia "tvarkymas, vadovavimas", taigi galima teigti, jog administracinė teisė yra valdymo teisė.
Teisės šaltiniai – teisės normos išorinės išraiškos formos, jos vadinamos teisės norminiais aktais. Teisės aktai, kurie laikomi AT šaltiniais, tai aktai, kuriais reguliuojami viešojo administravimo santykiai. AT normos paskirtis – reguliuoti teisinius santykius viešojo administravimo srityje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis22.35 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracinis teises pazeidimas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • H. Šadžius
Pasidalink su draugais