Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Teisės pažeidimas ir jo rūšys (6)

Teisės pažeidimas ir jo rūšys (6)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Civilines teisės pažeidimas ir jo sudėtis. Civilinės teisės samprata. Civilines teisės pošakiai. Civilinės teises uždaviniai. Civilinės teises atsakomybė ir reikšmė. civilinės atsakomybės rūšys. Teisės pažeidimai ir jų sudėtis. Teisės pažeidimų rūšys. Išvados.

Ištrauka

Žmonijos visuomenė yra sudėtingų ir kartu vieningų santykių junginys. Todėl visuomenės funkcionavimo ir raidos būtina sąlyga yra šių santykių tvarkymas, jų reguliavimas. Visuomenės gyvenimas dažniausiai yra reguliuojamas tam tikrų taisyklių ir socialinių normų.
Jau labai seniai žinoma, kad teisingumas yra valstybės pagrindas, o teisė - viena iš svarbiausių priemonių valstybės uždaviniams vykdyti. Tad teisė ir yra iš tam tikrų taisyklių (normų), nustatytų ar sankcionuotų valstybės, ir reguliuojančių tuos visuomenės santykius, siekiant įtvirtinti, apsaugoti bei vystyti visuomeninę tvarką, sistemą. Šių tasyklių laikymasis, esant reikalui, užtikrinamas valstybės prievartos priemonėmis.
Teisė - formaliai apibrėžtų bei prievartinėmis poveikio priemonėmis sankcionuotų taisyklių, taip pat principų, skirtų visuomeniniams santykiams reguliuoti, visuma.
Civilinė teisė yra viena iš teisės šakų. Jos reikšmė mūsų gyvenime labai didelė, nes kiekviename žingsnyje visiems mums tenka susidurti su šios teisės reguliuojamais santykiais. Daugelis šių santykių tokie dažni, įprasti, kad nejaučiame jų teisinio pobūdžio. Tačiau tai yra normalu ir pateisinama, nes kai nėra pažeidimų, žmonės paprastai negalvoja apie pirkimo - pardavimo, nuomos, pervežimo, taisymo ir pan. sutartis, su kuriomis jie susiduria kasdien. Kai pažeidimų atsiranda, civilinė teisė mūsų gyvenime tampa labai aktuali.
Civilinė teisė - tai teisės normų sistema, skirta teisiškai reguliuoti vienas kitam nepavaldžių subjektų turtinius santykius, kurių objektas turi tiesiogiai išreikštą ar numatomą vertę, taip pat tiek su turtiniais susijusius, tiek ir nesusijusius asmeninius neturtinius bei organizacinius santykius, siekiant sukurti privatine nuosavybe pagrįstą visuomenės ekonominę bazę, kuri sudarytų sąlygas vis geriau patenkinti fizinių bei juridinių asmenų materialinius bei dvasinius poreikius. Pagrindinė funkcija – reguliuoti civilinės teisės santykius bei numatyti sankcijas, kuriomis atkuriama iki pažeidimo buvusi padėtis. Civilinės teisės sistema sudaryta iš normų, institutų ir pošakių (daiktinė teisė, prievolių teisė ir k.t.). Skirstoma į bendrąją ir ypatingąją civilinę teisę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis27.47 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises pazeidimas ir jo rusys (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Rimkevičius
Pasidalink su draugais