Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Organizacijų veiklos procesų modernizacija informacinių technologijų priemonėmis

Organizacijų veiklos procesų modernizacija informacinių technologijų priemonėmis

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įžanga. Dabartis ir perspektyvos. Valdymo pokyčiai organizacijose. Organizacijų informacinės sistemos. Informacinių technologijų paskirtis. Elektroninės komercijos ir ekstraneto. Sprendimas didmenininkui. Išvados.

Ištrauka

Šiais laikais dėl ypač išsiplėtusios biurokratijos administravimas tapo nebe toks efektyvus. Organizacijoms reikalinga į pokyčius greitai reaguojanti biurokratija ir kuriai išlaikyti reikėtų mažiau lėšų. Informacinių technologijų diegimas keičia situaciją ir užtikrina efektyvesnį administravimą.
Lietuvoje kaip ir daugelyje išsivysčiusių šalių siekiama kurti naują informacinę visuomenę, kurioje informacija tampa strateginiu išteklium, sparčiai tobulėja informacinės technologijos, gausėja informacijos ištekliai, valstybinėse ir privačiose organizacijose diegiamos pažangios informacinės sistemos, kurios leidžia valdyti informaciją. Šių technologijų svarba įmonės ar valstybinės institucijos valdyme yra neabejotina, jos yra būtinos efektyviam darbui. Tačiau informacinės technologijos (IT) pakeis ne tik organizacijas, bet ir pačią visuomenę, jos supratimą apie organizacijų veiklą.
Šiame referate analizuojama, kaip ir kur reikėtų pritaikyti modernias technologijas, ko reikia, kad biurokratinis aparatas įdiegus šias technologijas veiktų efektyviai, technologijų tikslingumas, problemos, su kuriomis susiduria organizacija pritaikius naujoves.

Šiandien gyvenimas neįsivaizduojamas be sąvokų "informatika", "informacija", "informacinės technologijos", "informacinė visuomenė". Šios sąvokos apibrėžiamos ir interpretuojamos įvairiai.
Informacinės technologijos gali būti apibrėžiamos kaip informacijos kaupimo (saugojimo), apdorojimo (ir paieškos), pateikimo metodų ir priemonių sistema. Informacinės technologijos taip pat gali būti traktuojamos kai informacijos kaupimo, apdorojimo pateikimo metodų ir priemonių sistemos taikymas praktiniams visuomenės uždaviniams spręsti. Technologija yra informacinė tik tada, kai jos taikymas pagrįstas visapusišku kompiuterių panaudojimu. Visapusiškai informacines technologijas naudojanti visuomenė ir yra informacinė, arba moderni visuomenė.
Informacinę visuomenę apibudina:
1. Informacijos apdorojimo greitis
2. Informacijos globalizacija
3. Informacijos gausumas
4. Išaugę gyvenimo kaštai
5. Neteisėto manipuliavimo informacija padažnėjimas
6. Sunkumai, susiję su informacijos paieška esant informacijos gausumui.

Ateities perspektyvų spėjimas –ypač tokiai supersudėtingai, dinamiškai sistemai kaip informacinė visuomenė – išties sudėtingas uždavinys. Be to, problematiška atskirti ir nusakyti tai, ko dar nėra ir kas yra tendencija, ir tai, kas jau egzistuoja ir yra realybė.

Netolimos ateities vystymosi tendencijos:

1. Virtuali aplinka ir veikla
2. Elektroninė prekyba, elektroniniai pinigai
3. Naujos kartos programų paketai.

Informacinė visuomenė tampa laisva. Jos nariams atsiveria laisvė save ugdyti, tobulinti, kelti kvalifikaciją. Neribojamas žinių įgijimas, jų taikymas, naudojimas. Tačiau svarbu, kad informacinė visuomenė būtų atsakinga už naujas laisves, patogumus, malonumus. ...

Rašto darbo duomenys
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasEkonomikos ir finansų valdymo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Organizaciju veiklos procesu modernizacija informaciniu technologiju priemonemis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Rimgaudas Pranas Minalga
Pasidalink su draugais