Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Vidaus krovinių vežimas kelių transportu

Vidaus krovinių vežimas kelių transportu

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Vidaus krovinių vežimas kelių transportu: Pakrauta krovinių: LR, Klaipėdos apskritis. Iškrauta Krovinių Klaipėdos apskrityje: LR ir visos apskritys. Įžanga. Tyrimo tikslas: ištirti iškrautų krovinių Klaipėdos apskrityje: LR ir visos apskritys krovinių kiekį tūkstančiais tonų, įvertinti kiekvienos Lietuvos apskrities gabentų krovinių pokytį 2004-2007 metais, nustatyti galimas perspektyvas. Statistinio tyrimo teorinė dalis. Statistinės lentelės ir grafikai statistiniame tyrime. Grafikai statistiniame tyrime. Stulpelinės diagramos. Skritulinės diagramos. Skaitinių charakteristikų taikymas statistiniame tyrime. Koreliacija ir regresija. Statistinio tyrimo metodinė dalis. Statistinio tyrimo praktinė dalis. Pagrindiniai statistinio tyrimo duomenys. Išvados.

Ištrauka

Ekonominės statistikos kursinio darbo tema – vidaus krovinių vežimas kelių transportu.
Ši tema daro didelę įtaką sparčiam Lietuvos ekonomikos augimui per pastaruosius metus, taip pat vietinių įmonių plėtrai bei tarptautinių įmonių integravimuisi į šiuolaikišką krovinių,gabenamų sausumos transportu,logistiką.
Temos aktualumas-pateiktus Statistikos departamento duomenis apie vidaus krovinių vežimą kelių transportu galima analizuoti,pasitelkiant Statisca 6,0 ir Excel kompiuterines programas,daryti išvadas bei prognozes artimiausiems metams apie krovinių kiekį,gabenamą sausumos transportu.
Temos naujumas-šiame ekonominės statistikos kursiniame darbe nagrinėti duomenys apie vidaus krovinių vežimą kelių transportu yra ganėtinai nauji-2004-2007 metų duomenys.
Tyrimo tikslas-ištirti iškrautų krovinių Klaipėdos apskrityje: LR ir visos apskritys krovinių kiekį tūkstančiais tonų,įvertinti kiekvienos Lietuvos apskrities gabentų krovinių pokytį 2004-2007 metais,nustatyti galimas perspektyvas.
Tyrimo objektas-krovinių kiekis,gabentas vidaus kelių transportu ir iškrautas Klaipėdos apskrityje 2004-2007 metais.
Tyrimo uždaviniai:

1. Išsiaiškinti teorinę statistinių rodiklių esmę, juos taikyti ekonominės statistikos kursiniame darbe;
2. Apžvelgti kelių autorių rašytinę nuomonę apie lenteles struktūrą,diagramą,skaitines charakteristikas,koreliaciją ir regresiją ir palyginti skirtingų autorių nuomones apie išvardintus objektus.
3. Nubraižyti diagramas,grafikus pagal turimą informaciją ir juos išanalizuoti;
4. Atlikti prognozavimą.
5. Pateikti objektyvias išvadas.


Analizuojant dviejų autorių (Ona Gražytė-Molienė 2004, Vladislova Bartosevičienė 2007), nuomonės apibūdinant statistines lenteles sutampa. Šios autorės (Gražytė-Molienė, Vladislova Bartosevičienė) statistines lenteles apibūdina kaip statistikos duomenų pateikimo skaitmeninį būdą, statistinė lentelė turi savo veiksnį ir tarinį. Rodikliai, kuriais apibūdinamas objektas ir išdėstomas dešinėje lentelės pusėje vadinamas lentelės tariniu. Lentelės veiksnys parodo kokį reiškinį nagrinėjame ir rašomas kairėje pusėje. Tačiau autorė (Vladislova Bartosevičienė 2007, 23 p.) išskiria statistinės lentelės skirstomas į dinamikos ir pasiskirstymo , o (Ona Gražytė-Molienė, 2004, 40 p.) lenteles skiria į paprastas, grupines, kombinuotas. Priklausomai nuo lentelės tipo. Jose vaizduojami socialiniai ir ekonominiai pasiskirstymai erdvėje arba laiko atžvilgiu. Autorė (Vladislova Bartosevičienė 2007, 23 p.) išskiria pagrindinius statistinės lentelės elementus :
• Lentelės numeris (pvz., "1 lentelė", "2 lentelė" ir t.t
• Pavadinimas (paantraštė);
• Eilučių ir stulpelių antraščių pavadinimai;
• Pagrindinė statistinė informacija;
• Išnašos;
• Duomenų šaltiniai.
O autorės (Ona Gražytė-Molienė, 2004) knygoje "Statistika I" lentelės elementai nėra akcentuojami, didesnis dėmesys skiriamas lentelių skilčių užpildymui duomenimis ir apipavidalinimui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Dydis959.08 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vidaus kroviniu vezimas keliu transportu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Doc.Dr. S. Vaitkevičius
Pasidalink su draugais