Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Privatūs ir viešieji juridiniai asmenys (8)

Privatūs ir viešieji juridiniai asmenys (8)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Juridiniai asmenys. Juridinio asmens sąvoka. Juridinio asmens požymiai. Juridinių asmenų rūšys. Juridinių asmenų steigimas. Juridinio asmens buveinė. Juridinio asmens teisnumas. Privatūs juridiniai asmenys. Privačiųjų juridinių asmenų rūšys. Veiklos licencijavimas. Privataus juridinio asmens vadovo fiduciarinės pareigos. Privataus juridinio asmens vadovo skyrimas. Privataus juridinio asmens turto painiojimas su vadovo turtu. Privataus juridinio asmens vadovo įgaliojimų pabaiga. Viešieji juridiniai asmenys. Viešųjų juridinių asmenų rūšys. Valstybės ir savivaldybės įstaigos, paskirtis. Politinė partija, paskirtis ir ypatumai. Profesinės sąjungos, paskirtis. Religinių bendruomenių ir bendrijų sąvoka ir ypatumai. Asociacijų samprata ir ypatumai. Išvados.

Ištrauka

Civilinė teisė yra ypač svarbus šiuolaikinėje teisinėje Lietuvos visuomenėje objektas. Civilinė teisė - tai teisės šaka, kurios normos reguliuoja lygių ir vienas kitam nepavaldžių subjektų visuomeninius turtinius santykius ir su jais susijusius, taip pat ir nesusijusius, asmeninius neturtinius santykius.Ši teisė apima daug įvairių terminų bei taisyklių ,kuriomis vadovaudamiesi teisininkai ar verslininkai privalo atstovauti save,savo ginamąjį,jo interesus.
Mūsų visuomenėje yra gerai žinomi juridiniai ir fiziniai asmenys. Šiuo referatu atsiskleidžia visos teisinės juridinių asmenų aplinkybes. Juridiniai asmenys yra skirstomi į viešuosius ir privačiuosius - tiek vienas,tiek kitas turi skirtingą teisinį statusą.
Šiame darbe yra atsakoma i esminius klausimus: Kas yra juridinis asmuo? Kokios jo pareigos ir teises? Kas juo gali būti? Kaip juridiniai asmenys yra steigiami? Visi klausimai yra aptarti ir pateikta pavyzdžių.
Ši tema yra labai svarbi ir aktuali žmogui kuris savo gyvenimą ketina susieti su verslu. Taip pat aktuali kiekvienam studentui siekiančiam turėti žinių savo ateities karjeroje. Šiame darbe nagrinėjami juridiniai viešieji ir juridiniai privatieji asmenys, jų panašumai, skirtumai, atskiros teisinės savybės. pateikta svarbiausia ir labiausiai aktuali informacija versle, orientuojamasi į neišvengiamai reikalingas, šiuolaikiniam privačiam verslo žmogui, civilinės teisės kodekso dalis apie juridinius privačiuosius ir juridinius viešuosius asmenis.

Juridinis asmuo – teisės subjektas; asmuo , kuriam teisės normos pripažįsta juridinio asmens statusą. Teisinį asmens subjektiškumą nustato nacionalinė teisė. Juridinis asmuo yra savo pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri gali savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme. Ji turi savo vidaus taisykles, nuostatus, tvarkas, valdymo institucijas, sąskaitą. Pagal pavadinimą juridinis asmuo atskiriamas nuo kitų juridinių asmenų. Juridinio asmens pavadinimas yra juridinio asmens nuosavybė; jis negali būti parduotas ar kitaip perduotas kito asmens nuosavybėn atskirai nuo juridinio asmens, neturi prieštarauti viešajai tvarkai ar gerai moralei, klaidinti visuomenės. Valstybėje yra įprasta veiklos reglamentacija, juridinių asmenų registracija, veiklos sąlygų nustatymas, ribojimai.
Valstybinės institucijos arba organizacijos, kurioms valstybė deleguoja specialias funkcijas, tvirtina juridinių asmenų nuostatus, renka informaciją, nustato jos atnaujinimo reikalavimus, išregistruoja asmenis. Juridinių asmenų registro tvarkymo įstaiga yra valstybės institucija. Juridinis asmuo turi būti įregistruotas specialiame registre, kur įrašomi juridiniai asmenys, kaupiami duomenys bei dokumentai apie juos. Juridiniai asmenys privalo juridinių asmenų registre nurodyti apie save ir savo veiklą visus įstatymų reikalaujamus duomenis. Kaip oficiali organizacija juridinis asmuo turi savo vadovą, valdymo institucijas, privalo registruoti savo narius bei išpildyti kitas veiklos sąlygas. Lietuvoje juridinio asmens subjektiškumą reguliuoja LR Civilinis kodeksas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis25 puslapiai 
Dydis43.73 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Privatus ir viesieji juridiniai asmenys (8) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 25 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • H. Šadžius
Pasidalink su draugais