Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Daiktinės teisės civilinėje teisėje

Daiktinės teisės civilinėje teisėje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įžanga. Daiktinių santykių absoliutumas. Daiktinio teisinio santykio turinio imperatyvus apibrėžtumas. Sekimo teisė. Daiktinių santykių viešumas. Bendrosios nuostatos. Daiktinių teisių samprata ir rūšys. Nuosavybės teisė. Nuosavybės teisės sąvoka ir turinys. Nuosavybės rūšys. Bendrosios nuosavybės teisė. Bendroji dalinė ir bendroji jungtinė nuosavybė. Nuosavybės įgijimo ir praradimo pagrindai. Valdymas. Turto patikėjimo teisė. Servitutas. Uzufruktas. Hipoteka. Užstatymo teisė. Įkeitimas. Paveldėjimo teisė .Paveldėjimo samprata ir reikšmė paveldėjimo pagrindai. Paveldėjimo teisės principai. Daiktai. Daiktų rūšys. Nekilnojamieji ir kilnojamieji daiktai. Pakeičiamieji ir nepakeičiamieji daiktai. Individualūs ir rūšies požymiais apibūdinti daiktai. Suvartojamieji ir nesuvartojamieji daiktai. Dalieji ir nedalieji daiktai. Išimti iš apyvartos, ribotai esantys apyvartoje ir neišimti iš apyvartos daiktai. Namų apyvokos daiktai. Paprastieji, sudėtiniai ir surenkamieji daiktai. Pagrindiniai ir antraeiliai daiktai. Išvados.

Ištrauka

Daiktinė teisė yra svarbiausia civilinės teisės pošakė, jungianti civilinės teisės institutus, kurių normos reglamentuoja daiktinius civilinius santykius.
Daiktinė teisė, kaip ir teisės terminas apskritai, gali būti suvokiamas dvejopai – subjektine ir objektyviąja prasmėmis. Istoriškai kontinentinėje Europoje daiktinės teisės terminas pirmiausia susiformavo kaip subjektinė daiktinė teisė, kurios gynimui, atsižvelgiant į daiktinių santykių ypatumus, Romos privatinėje teisėje buvo taikomi ypatingi reiškiniai – actions ad rem, o pati daiktinė teisė buvo vadinama – ius in re. Ši daiktinių subjektinių teisių specifika vėliau tapo prielaida kontinentinėje Europoje daiktinei teisei formuotis kaip objektyviosios civilines teisės pošakei.
Taigi daiktinė teisė objektyviąja prasme – tai civilinės teisės pošakė. Ją sudaro civilinės teisės institutai, reglamentuojantys visuomeninius santykius, kurių objektas yra daiktai.
Subjektine prasme daiktinės teisės – tai tam tikram subjektui priklausančios teisės į daiktą. Jas galima skirstyti į pagrindines (pirmines) ir išvestines. Pagrindinės (pirminės) daiktinės teisės – tai valdymo teisė ir nuosavybės teisė. Kitos daiktinės teisės yra išvestinio pobūdžio, nes jas suteikia daikto savininkas savo valia kitam asmeniui arba išimtinais įstatymo numatytais tokios išvestinės daiktinės teisės nustatomos ir prieš jo valią teismo sprendimu. Tokių daiktinių teisių gali būti devynios. Tai – turto patikėjimo teisė, svetimo turto administravimas, servitutas, uzufruktas, užstatymo teisė, ilgalaikė nuoma, hipoteka, įkeitimas, svetimo daikto sulaikymas.
Daiktinės teisės, kaip civilinės teisės sistemos, savarankiško elemento susiformavo objektyvus pagrindas yra daiktinių santykių prigimties ypatumai, pagal kuriuos jie atsiriboja nuo prievolių ir sukuria poreikį atskiram jų teisiniam reglamentavimui. Daiktinio teisinio santykio atribojimas nuo prievolių, ypač tų, kurių objektas taip pat yra daiktas, iki šiol yra aktualus ir įstatymų leidybos, ir teisių normų taikymo bei subjektinių teisių gynimo srityje. Daiktinių santykių ypatumai, kurie dar Romos privatinėje teisėje tapo daiktinės teisės, kaip civilinės teisės elemento, formavimosi pagrindu ir šiais laikais yra kriterijus atribojant daiktinius teisinius santykius nuo prievolių. Tokiais kriterijais reikėtų laikyti:
• Daiktinių santykių absoliutumą;
• Daiktinio teisinio santykio turinio imperatyvų apibrėžtumą;
• Subjektinės daiktinės teisės ryšį su objektu (daiktu) arba sekimo teisę;
• Daiktinių santykių viešumą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis22 puslapiai 
Dydis60.72 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Daiktines teises civilineje teiseje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 22 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Henrikas Šadžius
Pasidalink su draugais