Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Informacinės technologijos ir sveikata

Informacinės technologijos ir sveikata

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Informacinės technologijos. Informacinių technologijų raida. Informacinių technologijų naudojimas Lietuvoje. Naudojimasis internetu. Neigiama kompiuterio įtaka sveikatai. Regėjimo sutrikimai. Rekomendacijos regėjimo sutrikimų profilaktikai. Kaulų ir raumenų sistemos pakenkimai. Veido odos ir kaklo srities pakenkimai ir jų profilaktika. Kompiuterizuotos darbo vietos organizavimas. Darbo ir poilsio rėžimas. Išvados.

Ištrauka

Nuo pat savo egzistencijos, žmonija susiduria su vienu iš reiškinių – komunikacija. Komunikaciją galime apibrėžti kaip informacinį procesą, kuomet vienas iš šio proceso dalyvių gali būti žmogus. Praktiškai, su informacija, jos gavimu, perdavimu, apdorojimu ir suvokimu žmogus susiduria nuo pat gimimo; šis procesas yra įdomus tuo, kad jis yra pastovus ir tęstinis.
Reikėtų paminėti, kad žodis informacija jau prieš du tūkstančius metų pasirodė lotynų kalboje. Šiuo metu milijonai žmonių vartoja šį žodį ir supranta jį beveik vienareikšmiškai – žinių suteikimas, jų perdavimas. Galime drąsiai teigti, kad nuo šio šimtmečio vidurio informacijos procesai radikaliai keičia žmonijos mąstyseną, gyvenseną, o bendriausia prasme – pačią visuomenę.
Pastaraisiais dešimtmečiais žmonijos vystymosi pažangą lemia naujų informacinių technologijų kūrimas ir vystymas. Kompiuteris tapo nebe prabangos ar žaidimų šaltinis, bet būtinu išsilavinusių žmonių darbo įrankiu. Kompiuteris šiandien daugumai mūsų yra tokia būtina ir neatskiriama aplinkos dalis, kaip šaldytuvas, televizorius, telefonas. Jis gali būti naudojamas darbui, poilsiui, žaidimams, mokymuisi ir daugeliui kitų tikslų.
Kompiuteris – XXI amžiaus technikos stebuklas, kuris yra naudojamas tiek darbe, tiek namuose. Pastaruoju metu vis dažniau susiduriama su kompiuterio įtaka žmonių sveikatai. Informatikos specialistų ir ypač medikų nuomone, kompiuterių turėtojams yra iškilęs rimtas pavojus sveikatai. Todėl dirbant kompiuteriu reikėtų laikytis tam tikrų reikalavimų ir specialistų rekomendacijų, kad nepakenkti savo sveikatai. 40% ilgai dirbančių žmonių skundžiasi akių negalavimais, apie 60% vargina sprando raumenų įsitempimas , pečių ir nugaros skausmai. Ką daryti, kad šis sudėtingas darbo įrankis turėtų kuo mažiau neigiamos įtakos žmonių sveikatai?

Informacinės technologijos - tai metodų ir būdų sistema informacijai kaupti ir perduoti vartotojui.
Informacinė technologija suprantama kaip būdų ir priemonių visuma informacijai apdoroti. Į informacinės technologijos sampratą įeina įvairi programinė įranga (pvz.: tekstų rengimo sistemos, skaičiuoklės, duomenų bazės), o taip pat techninė įranga skirta informacijos apdorojimui.
Plačiau domėtis informacinėmis technologijomis pradėta šeštajame dešimtmetyje, kai prasidėjo spartus kompiuterių diegimas. Tuo metu kompiuterinė technika buvo labai brangi, jos eksplotacija sudėtinga, todėl informacinės technologijos buvo kuriamos specialiose organizacinėse strutūrose skaičiavimo centruose. Buvo manoma, kad informacinių sistemų vartotojamas tiesiogiai nereikia dalyvauti informacinėse technologijose.
Sparčiai vystantis kompiuterio ryšio technikai, kompiuterių tinklams ir patiems kompiuteriams, situacija iš esmės pasikeitė. Patikimi ir nebrangūs asmeniniai kompiuteriai, kurių techninės ir eksplotacinės savybės daugelį kartų geresnės už šeštojo dešimtmečio naudotų didžiųjų kompiuterių pajėgumą, tapo neatskiriama daugumos specialistų ir tarnautojų darbo vietos dalimi. Informacinės technologijos tampa būtinos kasdieninės asmeninės veiklos organizavimui: asmeninio, informacinio ūkio ir dokumentų tvarkymui, duomenų paieškai bei analizei, kompiuteriniam paštui ir kitiems panašaus pobūdžio darbams atlikti. ...

Rašto darbo duomenys
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasHumanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacines technologijos ir sveikata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Donelienė
Pasidalink su draugais