Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Procesinių dokumentų įteikimo samprata ir būdai

Procesinių dokumentų įteikimo samprata ir būdai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940
Aprašymas

Įvadas. Procesinių dokumentų įteikimo samprata. Procesinių dokumentų įteikimo institutas ir jo reikšmė. Įteikimo dalykas. Procesinių dokumentų įteikimo samprata. Procesinių dokumentų įteikimo būdai. Įteikimas asmeniškai ir kai įteikia viena iš posėdyje dalyvaujančių šalių. Įteikimas registruotu paštu ir telekomunikacijų galiniais įrenginiais. Įteikimas per antstolius. Įteikimas atstovams. Įteikimas, kai abiems šalims atstovauja advokatai. Įteikimas procesinio bendrininkavimo atveju. Įteikimas kuratoriui. Įteikimas viešo paskelbimo būdu. Įteikimas teisme. Daugkartinis įteikimas. Įteikimas sukarintoms organizacijoms ir įkalintiems asmenims. Įteikimas, kai viena iš šalių yra užsienio šalyje. Išvados.

Ištrauka

Pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją Lietuva yra demokratinė teisinė valstybė, kuri gina žmogaus teises ir laisves. Taigi, jeigu valstybė yra teisinė, tai suprantama, kad teismas yra išskirtinė institucija, kuri turi ir gali apsaugoti svarbias valstybės ir žmogaus vertybes, jo teises, apginti jo interesus ir svarbiausia teismas turi išskirtinę funkciją jam pavesta valstybės vykdyti teisingumą.
Žmonės dažnai susiduria su tuo, kad kas nors pažeidžia jų teises, ar padaro kažkokią tai žalą. Taigi susidarius tokiai situacijai, asmuo turi teisę kreiptis į teismą su ieškiniu, kad būtų atstatyta buvusi padėtis, t. y. apgintos jo teisės, interesai, atlyginta žala ir panašiai. Daugybe asmenų bylinėjasi teismuose, bet į teismą negalima kreiptis bet kokiu būdu. Į teismą reikia kreiptis tinkamai, t. y. tinkamai surašyti procesinius dokumentus, pvz., ieškinį ir įteikti jį teismui. Tačiau to nepakanka, kad procesiniai dokumentai būtų įteikti tik teismui, bet ir visoms procese dalyvaujančioms šalims. Taigi jei tampame byloje dalyvaujančiu asmeniu, būtinai reikės kitai ginčo šaliai siųsti įvairius procesinius dokumentus ir iš jos gauti kitus. Teisės kalba kalbant reikės įteikti procesinius dokumentus.
Išsirinkau temą apie procesinių dokumentų įteikimą, nes manau, kad ši tema šiais laikais yra labai svarbi ir aktuali, kadangi kiekvienas turi teisę būti išklausytam o tuo labiau kreiptis teisminės gynybos, o tai yra ir vieni iš pagrindinių civilinio proceso principų. Tuo labiau, kad tinkamas procesinių dokumentų įteikimas yra vienas svarbiausiu teismo proceso pamatiniu bloku. Taip pat procesinio dokumento siuntimas nėra tas pats, kas laiško siuntimas paštu, ši procedūra yra sudetingesnė. Manau, pasirinkau dar dėl to šią temą, kad šioje srityje reikia nemažai dar ką patobulti, kad kuo mažiau dokumentų būtų neįteikti. Šia tema kyla nemažai klausimų, neaiškumų, pasitaiko nemažai problemų įteikinat dokumentus, pasitaiko atveju netinkamo įteikimo kas gali padaryti procesą neteisėta ir atsakovas gali prarasti galimybę būti išklausytam, kas nėra teisinga.
Šio darbo mano tikslas yra išnagrinėti procesinių dokumentų įteikimo samprata, sužinoti kokie yra procesinių dokumentų įteikimo būdai ir išnagrinėti kiekvieną iš šių būdų. Panagrinėsiu kada ir kokiais atvejais koks būdas gali būti naudojamas ir kuriais atvejais negalima taikyti kažkurio tai būdo. Taip pat svarbu man yra išiaiškinti kodėl būtent procesinių dokumentų institutas yra toks svarbus civiliniame procese? Taip pat man kylo ir kitų klausimų susijusių su šia tema. Vienas iš svarbesniu – su kokiomis problemomis susiduriame įteikiant procesinius dokumentus, kas sąlygoja netinkamą įteikimą?
Šiame darbe bandysiu išiaiškinti, kuris iš įteikimo būdų yra efektyvus o kuris ne toks efektyvus, kas sąlygoja jo neefektyvumą. Pabandysiu panagrinėti kaip galima būtų pagerinti procesinių dokumentų įteikimo efektyvumą, kad kuo mažiau dokumentų grįžtu atgal, likę neįteiktais. Taip pat iškylo klausimas – kokie rodikliai yra svarbus įteikiant procesinius dokumentus?
Rašydama šį darbą naudojausi gausia ir įvairia literatūra, kuri man padėjo išnagrinėti šio darbo svarbą ir tikslą: norminė literatūra tokia kaip Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodeksas; specialioji literatūra – Driukas A., Valančius V. Civilinis procesas: teorija ir praktika., Laužikas E., Mikelėnas V., Nekrošius V. Civilinio proceso teisė. Taip pat daug naudojausi teismų praktika – Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių Bylų Skyriaus teisėjų kolegijos ir Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių Bylų Skyriaus teisėjų kolegijos nutartimis. Savo darbui taip pat naudojau internetines svetaines, tokias kaip http://verslas.banga.lt/, http://www.infolex.lt/, http://ec.europa.eu/htm ir pan. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis38 puslapiai 
Dydis71.61 KB
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Procesiniu dokumentu iteikimo samprata ir budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 38 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • I. Žalėnienė
Pasidalink su draugais