Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Medicina>Ligos ir traumos>Ligos ikimokykliniame amžiuje: Vilniaus miesto darželiai Birutės, Vilkpėdės ir Pušynėlio

Ligos ikimokykliniame amžiuje: Vilniaus miesto darželiai Birutės, Vilkpėdės ir Pušynėlio

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Santrauka. Darbo tikslas. Išanalizuoti labiausiai paplitusias ligas ikimokykliniame amžiuje bei vaikų sergamumą Vilniaus miesto Birutės, Vilkpėdės ir "Pušynėlio" darželiuose. Įvadas.teorinė darbo dalis. Pagrindiniai teisės aktai, reglamentuojantys infekcinių ligų profilaktiką ir kontrolę . Vaikas ir ligos. Labiausiai paplitusios ligos vaikų amžiuje. Ūminiai susirgimai. Epideminis paroritas. Skarlatina. Vėjaraupiai. Gripas. Rinitas. Faringitas. Bronchitas. Pneumonija. Lėtiniai susirgimai. Žarnyno ligos. Tiriamoji darbo dalis. Tiriamoji darbo dalis ir kontingentas. Tyrimo rezultatai. Norint papildyti teorines žinias, pateikiamos ir analizuojamos. Ikimokyklinių įstaigų vaikų sergamumo analizė. Tėvų požiūrio į vaikų sergamumą analizė. Darželių ir vaikų sergamumo palyginimas. Tėvų kreipimasis į gydytojus vaiko susirgimo atveju pagal darželius palyginimas. Tėvų nuomonės palyginimas dėl darželių higienos normų laikymosi. Išvados. Rekomendacijos. Priedai (Anketa).

Ištrauka

Sveikatos požiūriu būti vaiku tikrai "sveika" - vaikų imuninė sistema po ligos labai greitai atsinaujina, vaikai lengviau negu suaugusieji pakelia nusižengimus gyvenimo būdui. Tačiau tai nereiškia, kad galima nuolaidžiauti netinkamiems vaikų įpročiams. Kuo anksčiau vaikai išmoks sveikai maitintis, supras mankštos, miego, kūno priežiūros svarbą, tuo sveikiau jie gyvens ateityje.
Kaip ir suaugusiems, vaikams labai svarbu fizinis aktyvumas. Laimė, vaikams tai nesukelia problemų. Jei vaikas mėgsta žaisti lauke, važinėtis dviračiu, - viskas gerai. Bet pastaruoju metu vaikai tampa mažiau judrūs.
Vaikai – tai mūsų ateitis, todėl labai svarbu yra vaikus auginti sveikais, saugoti juos, laiku diagnozuoti ligas, jas gydyti, taip pat imtis prevencijos, skatinti sveiką gyvenimo būdą, sveikos gyvensenos principus skiepyti nuo mažų dienų. Deja ne visada taip būna, vaikus tyko labai daug ligų ir susirgimų.
Temos aktualumas. Vaikai dažniau serga nei suaugusieji. Vaikų ligų spektras yra labai platus – nuo infekcinių, virusinių iki sunkių kvėpavimo, širdies ligų ir t.t. Infekcinių ligų žinoma gana gausi grupė. Sukėlėjai parazituoja žmogaus organizme, iš jo su išmatomis pasišalina ir per fekalijomis užterštą vandenį patenka į sveiką organizmą. Užkratą platina parazitai. Šias ligas gali sukelti bakterijos, pirmuonys, virusai, helmintai.
Šiame darbe pateiksiu labiausiai paplitusias ligas, kuriomis dažniausiai sergama ikimokyklinėse įstaigose. Norint išvengti ligų ikimokyklinėse įstaigose, reikia laikytis asmeninės higienos bei sanitarinės kultūros.

Tikslas. Išanalizuoti labiausiai paplitusias ligas ikimokykliniame amžiuje bei vaikų sergamumą Vilniaus miesto Birutės, Vilkpėdės ir "Pušynėlio" darželiuose.

Darbo uždaviniai:
• Vadovaujantis moksline literatūra apžvelgti ligas, kurios vyrauja ikimokykliniame amžiuje.
• Nustatyti būdingiausias vaikų ligas, ypatumus, bei tas ligas įtakojančius veiksnius.
• Įvertinti ir palyginti vaikų sergamumą Vilniaus Birutės, Vilkpėdės, "Pušynėlio" darželiuose.
• Išanalizuoti Vilniaus Birutės, Vilkpėdės, "Pušynėlio" darželių tėvų požiūrį į vaikų sergamumą.


Darbo metodai ir priemonės.
1. Mokslinės literatūros ir dokumentų analizė.
2. Tyrimui naudojamas ikimokyklinio amžiaus vaikų medicininių pažymų analizė, kurios pagalba bus siekiama įvertinti Vilniaus miesto Birutės, Vilkpėdės ir "Pušynėlio" darželių vaikų sergamumas.
3. Tėvų anketavimas ir anketų analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLigų ir traumų diplominis darbas
KategorijaMedicina >  Ligos ir traumos
TipasDiplominiai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Dydis111.93 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSveikatos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ligos ikimokykliniame amziuje Vilniaus miesto darzeliai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Diplominiai darbai
  • 35 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Arnoldas Jurgutis
Pasidalink su draugais