Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Užsienio prekybos tendencijos Lietuvoje (2)

Užsienio prekybos tendencijos Lietuvoje (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas. Išanalizuoti 2006-2008 metų Lietuvos užsienio prekybos svarbiausius aspektus. Teorinė dalis. Ekonometrinis tyrimas. Duomenys. Aprašomoji statistika. Importas. Eksportas. BVP (Bendras vidaus produktas). Modeliavimas. Liekamųjų paklaidų analizė. Daugialypis regresijos modelis. Determinacijos koeficiento įvertis. Liekamųjų paklaidų analizė. Prognozavimas. Išvados. Darbas iliustruotas diagramomis.

Ištrauka

Darbo aktualumas. Lietuvos užsienio prekybos raida per pastaruosius nepriklausomus penkiolika metų buvo permaininga. Prisijungimas prie Pasaulinės prekybos organizacijos (PPO), pasirašytos laisvosios prekybos sutartys su daugeliu šalių, sudarytos sąlygos laisvam kapitalo judėjimui į ir iš Lietuvos, galiausiai įstojimas į Europos Sąjungą, teigia, kad mūsų valstybė tapo atviros ekonomikos šalimi. Atvirose ir nedidelėse šalyse ūkio augimui lemiamos reikšmės turi užsienio prekybos ir ypač eksporto plėtra. Palyginti su kitomis Baltijos šalimis, Lietuvoje užsienio prekybos paslaugų dalis yra mažesnė, todėl mūsų šalies ekonomika ypač priklauso nuo prekių eksporto.
Darbo objektas. Užsienio prekybos tendencijos Lietuvoje.
Darbo tikslas. Išanalizuoti 2006-2008 metų Lietuvos užsienio prekybos svarbiausius aspektus.
Darbo uždaviniai:
Ištirti pasirinkto makroekonominio rodiklio priklausomybę (BVP) nuo kitų makroekonominių rodiklių (eksporto ir importo):
• Aprašomoji statistika (lentelės, analizuojamų rodiklių grafikai, statistiniai indikatoriai (vidurkis, dispersija, standartinis nuokrypis));
• Modeliavimas ir prognozavimas (vienmatis regresijos modelis, daugiamatis regresijos modelis).


Užsienio prekyba – tai prekyba su užsienio partneriais, apimanti prekių ir paslaugų eksporto ir importo operacijas, įskaitant prekių reeksportą bei reimportą ir atsakomąją prekybą.
Dar palyginti nesenai užsienio prekyba buvo suvokiama kaip paprasta prekių ir paslaugų pasikeitimo tarp valstybių visuma. Šiuo metu tai nepalyginti sudėtingesnis fenomenas. Jis suvokiamas kaip tarptautinių integracinių prosesų svarbiausia sfera.
Istoriniai duomenys teiga, kad Lietuvos teritorijoje vykę užsienio procesai siekia labai senus laikus. Buvo prekiaujama su Bizantija, Romos valstybe, Skandinavijos šalimis, Vakarų Europos kraštais. Užsienio prekybos ryšiai ypač suklestėjo Vytauto Didžiojo laikais.
Didesnio dėmesio verta 1919- 1940 metais Lietuvos Respublikos vykdyta užsienio prekybos politika. Šiuo laikotarpiu mūsų krašto prekybos partneriai buvo daugiau kaip 50 šalių. Pirmaisiais nepriklausomos Lietuvos metais svarbiausias užsienio prekybos uždavinys buvo eksporto didinimas. Naujai valstybei, jos netvirtai ekonomikai savo prekėmis reikėjo užimti pasaulinėje rinkoje nors ir ne dominuojančią, bet ir ne paskutinę vietą. Prekybą tvarkančios įmonės įvairiomis priemonėmis stengėsi supažindinti kitas šalis su Lietuvos gaminais. Eksporto prekės iš Lietuvos daugiausia buvo išleidžiamos be muito mokesčių.
Valstybė rūpinosi ne tik išplėsti eksporto apimtį, bet ir visoms pagrindinėms eksporto prekėms nustatė standartus, griežtai kontroliavo, kaip jų paisoma.
Lietuvai tapus sudėtine TSRS dalimi, visos užsienio prekybos operacijos buvo vykdomos per centrines šios šalies įstaigas. Per daug nesigilinant į TSRS užsienio prekybos raidą galima konstatuoti, kad čia trūko dinamizmo ir lankstumo.Toks centralizuotas užsienio prekybos valdymas, suprantama, nebuvo efektyvus ir nedavė respublikai naudos, kurią galima gauti savarankiškai tvarkantis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Dydis62.3 KB
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Uzsienio prekybos tendencijos Lietuvoje (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Čuvak
Pasidalink su draugais