Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Civilinės teisės šeimų sistemos

Civilinės teisės šeimų sistemos

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Teisės šeimų stiliai. Civilinės teisės šeimos. Romanų – germanų sistema. Anglų – amerikiečių sistema. Religinės teisės sistemos. Tolimųjų Rytų teisės sistemos. Išvados.

Ištrauka

Teorijoje išplėtotu mokymu apie teisės šeimas iš esmės norima atsakyti į daugelį klausimų. Ar įmanoma daugybę teisės sistemų suskirstyti į palyginti kelias dideles grupes (teisės šeimas, teisines erdves)? Pagal kokius kriterijus grupuoti? Ir pan. Toks grupavimas pirmiausia išsprendžia teorinį sisteminimo uždavinį, kai suskirstoma ir padaroma apžvelgiama neaprėpiama teisės sistemų daugybė. teisės sistemų daugybė. Paaiškėjus, kad kiekvienoje iš šių didelių grupių viena arba dvi teisės sistemos gali būti laikomos reprezentatyviomis visai grupei, lyginamasis teisės tyrimas tam tikromis sąlygomis, mažų mažiausiai toje raidos stadijoje, kurioje jis yra šiuo metu, gali apsiriboti šių reprezentatyvių teisės sistemų tyrimu.
Šio darbo pirmoje dalyje mes pabandysime atskleist teisės šeimų stiliaus ypatumus, o antroje dalyje pasistengsime įsigilinti į civilinės teisės šeimų grupavimo, bei sudėties aptarimo.
Formuluodamas teisės sistemas aš paprasčiausiai pabandysiu apžvelgti šiuolaikines realijas, atskleisti civilinės teisės šeimų ir stilių esmę.
Taigi pereikime prie betarpiškos darbo dalyko analizės.

Kai yra stengiamasi pažinti pasaulio teisės šeimas ir priskirti joms atskiras teisės sistemas, reikia apgalvoti du reiškinius.
1. Šis mokymas plėtojasi taip, lyg visos teisės turinys būtų išskirtinai privatinė teisė. Taigi mokymui apie teisės šeimas galioja nagrinėjamojo dalyko reliatyvumo principas.
2. Lyginamasis teisės tyrimas savo pažinimu iš esmės yra nepriklausomas nuo ,,įstatymų leidėjo plunksnos brūkštelėjimo", nes jis iškyla virš pozityvios medžiagos ir savo išvadas daro remdamasis vertinamuoju lyginimu, o pasaulio skirstymas į teisės šeimas yra ypač nulemtas laiko ir priklausomas nuo įstatymų leidybos bei kitų įvykių.
Visiems bandymams pasaulyje gyvuojančias giminingas teisės sistemas vienaip ar kitaip suskirstyti į grupes buvo smarkiai paprieštarauta. Buvo teigiama, jog visos klasifikacijos perdaug orientuotos į istorinę kilmę, teisinį turinį ir išorinę techninę formą.
Stiliaus sąvoka jau senokai nustojo priklausyti tik kalbinei sferai ar vaizduojamajam menui. Jei čia šia sąvoka buvo vadinamas meninio pristatymo savitumas arba formų vienovė, tai dabar šia plačia sąvoka naudojasi daugelis mokslų tam, kad įvairiose objektuose išskirtų visų savitumų esmę ir sujungtų juos į visumą arba atskirtų nuo kitų visumų. Teisės moksle šią sąvoką naudoja Codex iuris canonici. Teisės mokslui giminingas socialinis mokslas, ir ekonomikos mokslas vienoje iš savo krypčių taip pat operuoja "ekonomikos stiliais".
Ne kiekvienas menkas teisės sistemų skirtumėlis gali būti stiliaus elementų. Atvirkščiai, stiliui svarbūs tik tokie skirtumai arba savitumai, kurie yra "svarbūs", arba "esminiai". Žinoma, "kas yra "svarbu", arba "esminga", niekada nepasirodys įtikinamai, būtinų stilių skaičius ir kiekvieno stiliaus apibrėžimas visada priklausys nuo tyrėjo sprendimo, tačiau čia tikslas yra vienareikšmis: buvusios ir esamos tikrovės skirtumai turi būti užfiksuoti savitose ekonominio gyvenimo formose".
K. Cveigertas ir G. Kotchas teisės sistemas skirsto pagal teisinį stilių, kurį apibrėžia šie veiksniai:
1. Teisės sistemos istorinė kilmė ir plėtojimasis.
2. Joje vyraujantis specifinis teisinis mąstymas.
3. Būdingiausi teisės institutai.
4. Teisės šaltinių pobūdis ir jų aiškinimas.
5. Ideologiniai veiksniai.
Šie stilių nusakantys požymiai apibrėžia pačias teisės šeimas ir atskirų teisės sistemų priskyrimą vienai ar kitai teisės šeimai pagal jų santykinę svarbą, remiantis jų dabartine klasifikacija. Teisės šaltinių rūšys ir jų pobūdis yra svarbesni apibūdinant islamo ir induizmo teisę, jie turi reikšmės bendrosios teisės ir kontinentinės Europos sistemų atskyrimui. Ir priešingai, šis požymis nesvarbus atskiriant Vokietijos, Šiaurės ir Romanų teisės šeimas.
Apibendrinant teisės stilius reikia pabrėžti, kad nebuvo siekiama pateikti naujo teisės šeimų skirstymo. Atvirkščiai, buvo kalbama apie tai, kaip aiškiau stiliaus sąvokomis išskirti grupavimo kriterijus ir atskirų teisinių sistemų priskyrimą atskiroms teisės šeimoms, nei tai yra padaryta iki šiol.
Taigi įsigilinę į teisės šeimų stiliaus esmę ir nustatę jo požymius, galime pereiti prie kitos darbo dalies, kurioje paaiškinsime civilinės teisės šeimų sudėti bei klasifikavimą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis17.08 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasPolitikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Civilines teises seimu sistemos [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • doc. L.V. Papirtis
Pasidalink su draugais