Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Prievolių vykdymo principai ir jų taikymas teismų praktikoje

Prievolių vykdymo principai ir jų taikymas teismų praktikoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637
Aprašymas

Įvadas. Prievolės vykdymo sąvoka. Prievolės įvykdymo principai ir jų reikšmė. Konkrečių principų turinys ir jų taikymas praktikoje. Tinkamas prievolės vykdymas. Prievolės įvykdymo dalykas. Prievolės įvykdymo kokybė. Prievolės įvykdymo kiekybė. Prievolių įvykdymo terminai. Prievolės įvykdymo vieta. Prievolės įvykdymo būdas. Prievolės įvykdymo subjektai. Prievolės įvykdymas tinkamam asmeniui. Trečiojo asmens prievolės įvykdymas. Realus prievolės įvykdymas. Bendradarbiavimas. Ekonomiškumas. Principų imperatyvumas. Išvados. Summary.

Ištrauka

Kursinio temos pavadinime yra tiksliai atspindėtas šio tyrimo objektas ir kartu teisinė problema – tai prievolių teisės principai, teorinė jų samprata ir šios sampratos įtvirtinimas teisinėje praktikoje.
Tyrimo tikslas yra nustatyti, kokia prievolių teisės principų samprata yra įtvirtinta Lietuvos teisės doktrinoje ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo jurisprudencijoje.
Siekiant tyrimo tikslo yra keliami šie uždaviniai:
1. apžvelgti ir kritiškai įvertinti pagrindines prievolių teisės principų sampratą aiškinančias koncepcijas, taip pat remiantis Lietuvos Aukščiausiojo Teismo jurisprudencijos pavyzdžiais pagrįsti prievolių teisės principų vietą ir reikšmę teisės sistemoje,
2. atskleisti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo jurisprudencijoje įtvirtintos prievolių teisės principų sampratos pagrindinius bruožus, atskirų prievolių teisės principų pagrindinius bruožus ir taikymo praktikoje ypatumus;
3. pateikti kontinentinėje ir anglosaksų teisės sistemose taikomų prievolių teisės principų ir jų turinio lyginamąją analizę.
Metodai. Šiame darbe atsispindi loginis, sisteminis, lyginamasis ir analitinis metodai.
Prievolės įvykdymas, nepriklausomai nuo jų atsiradimo pagrindų, yra vienas iš esminių civilinių teisinių santykių vystymosi etapų tarp asmenų, kurie yra susiję šiomis prievolėmis.
Kontinentinė teisė prievolės įvykdymą supranta kaip vieną iš prievolės pasibaigimo pagrindų, nes tinkamai įvykdžius prievolę galutinai pasiekiamas šalių nustatytas tikslas, dėl kurio šalys nustatė sau teises ir pareigas. Tokiu atveju arba įstatymų leidėjas arba teisės doktrina nustato tinkamo įvykdymo taisykles, kurios kiekvienoje valstybėje labai skiriasi. Anglosaksų teisė, atvirkščiai, prievolės neįvykdymą supranta kaip pagrindinį prievolės pasibaigimo pagrindą.
Prievolės įvykdymas – tai skolininko veiksmai, kuriuos atlikti ar susilaikyti nuo jų įpareigoja numatyta prievolėje subjektinė pareiga. Dažniausiai prievolė įvykdoma skolininkui atlikus aktyvius veiksmus, pvz., priklausomai nuo prievolės atsiradimo ir rūšies, skolininkas įvykdo savo pareigą tada, kai: perduoda kreditoriui turtą nuosavybėn ar patikėjimo teise, grąžina laikinai panaudotą turtą, suteikia aptartą paslaugą, atlieka aptartus darbus, atlygina padarytą žalą ir t.t. Rečiau prievolė gali būti įvykdoma neveikimu, t.y. susilaikant nuo tam tikrų aktyvių veiksmų. Tokia prievolė laikoma įvykdyta, jeigu per nustatyta terminą skolininkas neįvykdo veiksmų nuo kurių jis privalo susilaikyti. Dalia Vasarienė prievolės įvykdymu įvardija tokius skolininko veiksmus, kurie sudaro prievolės dalyką. Kai kurie rusų autoriai nurodo, kad prievolės įvykdymas - tai prievolės šalių konkretūs veiksmai, kurie sudaro jų teisių ir pareigų turinį. Tokia jų pozicija grindžiama tuo, kad prievolę sudaro ne tik skolininko subjektinė pareiga, bet ir kreditoriaus subjektinė teisė, kurios įgyvendinimas taip pat turi būti įjungtas į bendrą prievolės įvykdymo sąvoką. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Dydis67.97 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prievoliu vykdymo principai ir ju taikymas teismu praktikoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 35 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Matkevičius
Pasidalink su draugais