Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Informacinės visuomenės kūrimas Lietuvoje (3)

Informacinės visuomenės kūrimas Lietuvoje (3)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Informacinės visuomenės samprata. Informacinės visuomenės vystymosi Lietuvoje faktai ir įvykiai. Informacinės visuomenės Lietuvoje gairės. Informacinės visuomenės kūrimo uždaviniai. Išvados.

Ištrauka

Informacinė visuomenė – tai atvira, išsilavinusi, nuolat besimokanti ir žiniomis grindžianti savo veiklą, jos nariai yra tiek paprasti gyventojai, tiek visi vadovai, kurie savo veikloje gali ir sugeba efektyviai naudoti šiuolaikines informacines technologijas, kompiuterizuotus informacijos išteklius ir juos pasitelkiant priimti sprendimus, garantuoti gyventojams prieinamą ir patikimą viešąją informaciją.
Apskritai žmonės visą laiką troško žinių, jų siekė ir jomis vadovavosi, todėl siekianti žinių visuomenė gyvuoja tiek, kiek ir gyvuoja visuomenė, tik dabar ji įgavo informacinės visuomenės pavadinimą ir tapatinama su šiuolaikinėmis naujovėmis žinių sferoje ir naujomis kompiuterinėmis technologijomis, diegiamomis į jų gyvenimą.
Dabartinės visuomenės virsmą į informacinę visuomenę lemia ne tik informacinės visuomenės technologijos, bet ir visuomenėje vykstantys sociokultūriniai pokyčiai, sietini su didėjančiu informacijos pasirinkimu ir susidomėjimu informacija bei jos taikymo galimybėmis.
Informacinės visuomenės kūrimo pradžią Lietuvoje galima laikyti 1990 metus, kai buvo parengtas pirmasis Lietuvos visuomenės informatizavimo projektas.


Informacinės visuomenės pradžia siejama su Antrojo pasaulinio karo pabaiga, kai skaitmeninė technika buvo pradėta taikyti nekariniams tikslams. Petį terminą "informacinė visuomenė" pirmą kartą 1963 m. pavartojo Tadao Umesao savo straipsnyje apie visuomenės evoliucijos teoriją, nurodydamas informacijos industrijos plitimą. Europoje šis terminas pirmą kartą buvo pavartotas Prancūzijoje 1978 m. S. Nora ir A. Mine studijoje apie visuomenės informatizavimą.
Amerikoje devintajame dešimtmetyje buvo atsisakyta teiginio apie informacinę visuomenę, kadangi informacijos technologijos išplito po visas visuomenės gyvenimo sritis ir jau šios sritys lemia dabartinę informacijos technologijų ir komunikacijų plėtrą. Kartu išnyko ir terminas "informacinė visuomenė", jį skirtingos Amerikos valstybės pakeitė kitais terminais: "nacionalinė informacinė infrastruktūra", "informacijos supergreitkelis", pažengusi visuomenės informacinė infrastruktūra".
Tik Europos šalyse vartojami terminai :informacinė visuomenė" ir :informacinės visuomenės technologijos:, teigiant, kad tokiu būdu akcentuojami informacinės visuomenės technologijų plėtros socialiniai ir kultūriniai pokyčiai, turintys įtakos visuomenės struktūrai.
Pagrindinėmis informacinės visuomenė vertybėmis yra laikomos:
• Žmogus ir jo pilietinės teisės;
• Technologijos kaip intelektualūs darbo įrankiai;
• Informacija kaip nemažėjantis resursas.
Informacinės visuomenės atsiradimui nustatyti galima pasirinkti keletą atskaitos taškų, pvz., šį procesą galima sieti su informacijos ir komunikacijos technologijų plėtra, su naujo ištekliaus – žinių ir informacijos – svarbumo pripažinimu šalies ūkio struktūroje arba pačios sąvokos atsiradimu ar atitinkamų institucijų įkūrimu.
Prilyginus informacinės visuomenės kūrimą naujos sistemos kūrimui ir parengus informacinės visuomenės kūrimo programą, jos įgyvendinimui svarbiomis tampa strategija ir vizija, kur strategija suprantama kaip planuotų ir neplanuotų elementų tikslus subalansavimas, o vizija yra strategijos įgyvendinimo rezultatas, kai visi veiksmai vizijai įgyvendinti yra atlikti. Vizijos įgyvendinimo sėkmė priklauso nuo visuomenės narių – aktyvių ir pasyvių veikėjų – poreikių, motyvacijos ir mentaliteto. ...

Rašto darbo duomenys
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacines visuomenes kurimas Lietuvoje (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • A. Šeputytė
Pasidalink su draugais