Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Tiesioginės užsienio investicijos Telšių apskrityje 2004-2008 metais

Tiesioginės užsienio investicijos Telšių apskrityje 2004-2008 metais

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – ištirti tiesiogines užsienio investicijas Telšių apskrityje 2004-2008 metais. Tiesioginių užsienio investicijų statistinio tyrimo samprata. Statistinės lentelės naudojimas atliekant statistinį tyrimą. Grafikų naudojimas atliekant statistinį tyrimą. Formulių naudojimas atliekant statistinį tyrimą. Tiesioginių užsienio investicijų Telšių apskrityje statistinio tyrimo metodika. Tiesioginių užsienio investicijų Telšių apskrityje statistinio tyrimo rezultatai. Išvados.

Ištrauka

Statistika – tai mokslas, nagrinėjantis masinius socialinius ekonominius bei kitus reiškinius kiekybiniu aspektu su jų kokybiniu turiniu vietos ir laiko sąlygomis. Pagrindinis statistikos tikslas yra gauti įprasmintas išvadas iš nesuderintų duomenų.
Remiantis statistikos apibrėžimu ir tikslu, kurį pateikia V. Bartosevičienė, galime teigti, kad statistika yra labai svarbi mūsų kasdieniniame gyvenime. Atlikti statistiniai tyrimai, gauti reiškinių kitimų rezultatai, dėsningumai ir kiti svarbūs veiksniai padeda orientuotis, priimti tinkamus sprendimus bei planuoti. Taigi tinkamai atlikti statistiniai tyrimai padeda visose gyvenimo srityse, todėl reikia ne tik mokėti organizuoti ir įvykdyti statistinius tyrimus, bet ir tinkamai įvertinti bei interpretuoti gautus rezultatus.
Šio kursinio tikslas – ištirti tiesiogines užsienio investicijas Telšių apskrityje 2004-2008 metais.
Darbo uždaviniai:
Išanalizuoti literatūrą ir pritaikyti metodus ir teorinius būdus, taikomus tiesioginių užsienio investicijų statistiniam tyrimui;
Sudaryti tiesioginių užsienio investicijų statistinį tyrimo modelį ir parengti metodiką;
Ištirti tiesioginių užsienio investicijų Telšių apskrityje kitimo dėsningumus;
Įvertinti tiesioginių užsienio investicijų retrospektyvinį kitimą ir remiantis juo atlikti prognozę 2 metams;
Pateikti atlikto statistinio tyrimo išvadas.
Statistinio tyrimo objektas – tiesioginių užsienio investicijų dydis Telšių apskrityje, o statistinis vienetas – tiesioginės užsienio investicijos. Taigi tiriamas dalykas yra tiesioginių užsienio investicijų kaita.
Šiame darbe buvo naudojami duomenys iš Lietuvos statistikos departamento internetinės svetainės (www.stat.gov.lt), o jų apdorojimui ir analizei naudotasi Microsoft Office Excel bei STATISTICA 6.0 programomis.
Darbas sudarytas iš trijų pagrindinių dalių. Pirmoje dalyje yra pateikiama statistinio tyrimo teorinis pagrindimas, remiantis įvairių statistiką nagrinėjančių autorių knygomis. Antroje dalyje trumpai ir konkrečiai apibūdinama statistinio tyrimo eiga ir metodika, o paskutinėje – trečioje dalyje pateikiama statistinio tyrimo rezultatai ir analizė. Kursinio pabaigoje yra priedai, kuriuose yra atlikti ir ranka rašyti statistinio tyrimo metu reikalingų rodiklių skaičiavimai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Dydis557.47 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tiesiogines uzsienio investicijos Telsiu apskrityje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 35 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • S. Vaitkevičius
Pasidalink su draugais