Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinė atsakomybė ir kitos teisinės atsakomybės rūšys

Administracinė atsakomybė ir kitos teisinės atsakomybės rūšys

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: atskleisti administracinės atsakomybės sampratą bei kitas teisinės atsakomybės rūšis. Teisinė atsakomybė. Administracinė atsakomybė. Baudžiamoji atsakomybė. Civilinė atsakomybė. Drausminė atsakomybė. Išvados.

Ištrauka

Administracinės teisės normos reguliuoja ne tik valstybinio valdymo funkcijas, bet ir reglamentuoja asmenų elgesio taisykles visuomeninėse vietose, transporte, buityje ir pan., kur ne visi tinkamai elgiasi, kartais net pažeidžia Lietuvos Respublikos įstatymus. Todėl viena iš svarbiausių administracinės teisės veikimo sferų yra viešosios tvarkos apsauga. Valstybė aktyviai kovoja su asmenimis, padariusiais administracinės teisės pažeidimus, taikydama jų atžvilgiu prievartos priemones, pvz., administracinę atsakomybę.
Administracinė atsakomybė yra teisinės atsakomybės rūšis, jai būdingi visi bendrieji teisinės atsakomybės požymiai. Tačiau be bendrųjų požymių, administracinė atsakomybė pasižymi tik jai būdingais, specifiniais bruožais. Asmuo padaręs administracinį pažeidimą privalo už šią veiką atsakyti, jam skiriama administracinės nuobaudos ,kurios yra daug švelnesnė negu kriminalinės bausmės ir neužtraukia teisiamumo. Administracinė atsakomybė yra taikoma procesine tvarka, kuri yra rekomenduota Administracinių teisės pažeidimų kodekse. Pažeidimo subjektas yra tik fizinis asmuo, sulaukęs įstatymo nustatyto amžiaus, t.y. 16 metų ir esantis pakaltinamas.
Be administracinės atsakomybės egzistuoja ir kitos atsakomybės rūšys, t.y. baudžiamoji, civilinė bei drausminė atsakomybės.
Darbo tikslas: atskleisti administracinės atsakomybės sampratą bei kitas teisinės atsakomybės rūšis.
Darbo uždaviniai:
1. Atskleisti teisinės atsakomybės sampratą;
2. Išanalizuoti pagrindinius administracinės atsakomybės bruožus, požymius bei principus;
3. Trumpai aptarti kitas teisinės atsakomybės rūšis.
Teisinė atsakomybė- sudėtingas teisinis reiškinys, kuris glaudžiai siejasi su valstybe ir jos prievarta. Jos esmė ir paskirtis yra valstybinės prievartos naudojimas teisės nustatytiems ir reguliuojamiems visuomeniniams santykiams saugoti ir ginti. Teisinė atsakomybė užtikrina visuomenėje teisėtą elgesį bei efektyviai užkerta kelią teisės pažeidimams.
Kiekvienam reiškiniui yra būdingi tam tikri požymiai. Teisinėje atsakomybėje yra išskiriami penki pagrindiniai teisinės atsakomybės bruožai:
1. Teisinė atsakomybė – priemonė kovoti su teisės pažeidimais, užtikrinti teiėtvarką, visuomeninių santykių apsaugą;
2. Teisinės atsakomybės pagrindas – teisės pažeidimas;
3. Teisinės atsakomybės subjektas – kaltas teisės pažeidimo padarymu asmuo;
4. Teisės pažeidėjo elgesio smerkimas ir teisinių sankcijų taikymas;
5. Teisės pažeidėjas priverstas patirti tam tikrų neigiamų, nepalankių moralinio, materialaus, fizinio, organizacinio ir kitokio pobūdžio padarinių, netenka teisių, laisvės ir kitokių vertybių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis17.31 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracine atsakomybe ir kitos teisines atsakomybes rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Doc.dr. Antanas Šenavičius
Pasidalink su draugais