Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Informatika>Programos>Įmonės LAN tinklo architektūra ir tokio tinklo programinė įranga

Įmonės LAN tinklo architektūra ir tokio tinklo programinė įranga

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: Suprojektuoti vidinį įmonės tinklą su keliomis saugumo zonomis. Paanalizuoti tinklo įrenginių programinę įrangą. Detaliau išanalizuosime ugniasienės ir duomenų bazės serverius. Darbo eiga. Ugniasienės (FireWall). DMZ (demilitarizuota) zona. Pašto serveris. Duomenų bazės (DB) serveris. www serveris. Vidinis įmonės tinklas. NAT serveris. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienas amžius turi vieną ar keletą dominuojančių technologijų. Viena iš svarbiausių 20-ojo amžiaus technologijų - informacijos rinkimas, apdorojimas, platinimas - glaudžiai susijusi su ryšių bei kompiuterinės technikos neprecedentiniu vystymusi. Ryšių ir kompiuterių apjungimas iš esmės pakeitė kompiuterinių sistemų organizavimo principus. Kompiuterinių centrų funkcijas dažnai atlieka daug atskirų, tačiau tarpusavyje sujungtų kompiuterių.
Kompiuterių tinklas - tai tarpusavyje sujungtų autonominių kompiuterių rinkinys. Du kompiuteriai yra sujungti į tinklą, jeigu jie gali keistis informacija. Griežto pavaldumo sistemos, taip pat paskirstytos kompiuterinės sistemos - nėra kompiuterių tinklai.
Pagal naudojimo pobūdį kompiuterių tinklas gali būti: vietinis (local area network -LAN). Tai uždarasis tinklas, aptarnaujantis mažoje teritorijoje esančius vienos organizacijos vartotojus, sujungtus telefoninio , kabelinio arba optinio ryšio kanalais (didžiausias atstumas tarp vartotojų - kelios dešimtys kilometrų). Jame paprastai naudojama speciali ryšio įranga, o ne modemai ar kitos ryšio priemonės. Toks tinklas gali būti sujungtas su kitais vietiniais tinklais bendros paskirties arba jam skirtomis ryšio linijomis; municipalinis, teritorinis, regioninis, miesto (metropolitan area network - MAN), įvairiomis ryšio linijomis jungiantis kompiuterių vartotojus didelėje teritorijoje (rajone, mieste), globalusis, nuotolinis,pasaulinis, visuotinis, šalies (wide area network - WAN). Tai ryšio kanalais sujungtų mažesnių tinklų visuma. Pavieniai kompiuteriai ar vietiniai tinklai, sujungti į globaliuosius tinklus, gali būti išdėstyti dideliais atstumais -skirtinguose miestuose, valstybėse ir pan. Savo sandara jie panašūs, tik skiriasi sujungiamų įrenginių skaičiumi, atstumais tarp jų bei techninėmis charakteristikomis.
Darbo tikslas
Suprojektuoti vidinį įmonės tinklą su keliomis saugumo zonomis. Paanalizuoti tinklo įrenginių programinę įrangą. Detaliau išanalizuosime ugniasienės ir duomenų bazės serverius.
2. Darbo eiga
Projektuojamas tinklas bus sudarytas iš keleto sudedamųjų dalių. Šios sudedamosios dalys turi skirtingus saugumo lygius. Gerai suprojektuota tinklo architektūra yra viena iš efektyviausių priemonių prieš tinklo atakas. Skirtingose zonose gali būti taikomi skirtingi reikalavimai saugumui, o taip pat tokį tinklą lengviau administruoti ir plėsti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasProgramų kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Programos
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Dydis1.85 MB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasTelekomunikacijų ir elektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones LAN tinklo architektura ir tokio tinklo programine iranga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • G. Činčikas
Pasidalink su draugais