Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Nuotolinio valdymo būdai

Nuotolinio valdymo būdai

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Telnet. Kas tai yra telnet. Telnet saugumas. SSH (Secure Shell). Kas tai yra SSH. SSH istorija. SSH panaudojimas. SSH saugumas. SSL protokolas. VNC (Virtual Network Computing). Kas tai yra VNC. VNC technologija. VNC saugumas. Remote desktop. Kas tai yra Remote desktop. Remote Desktop protokolas (RDP). Išvados.

Ištrauka

XX – XXI amžiuje informacijai yra skiriamas ypatingas dėmesys, gal todėl šis laikotarpis dar yra vadinamas "informacijos arba informacinių technologijų amžiumi". Šį procesą lemia naujos technologijos ir jų sukeltos globalinės inovacijos, kurios tiesiogiai įtakoja tiek individų, tiek pačios visuomenės ir galiausiai pačios valstybės ateities perspektyvas. Jau liko praeityje laikai, kada kompiuterizavimas buvo suprantamas kaip asmeninio kompiuterio įsigijimas. Įmonėse, įstaigose, valstybinėse institucijose sparčiai kyla naujų uždavinių bei auga vartotojų poreikiai. Juos sąlygoja informacijos gausa bei noras ją racionaliai tvarkyti. Pamažu visi pradedame įsisąmoninti, kad "informacinė visuomenė" ne filosofų prasimanymas. Šiuolaikinė visuomenė tampa nebeįsivaizduojama be modernių informacijos apdorojimo, kaupimo ir perdavimo priemonių.
Internetą įvairių valstybių mokslininkai apibrėžia kaip daugybę elektroninio ryšio pagalba sujungtų kompiuterių, kurie gali keistis tarpusavyje duomenimis. Kiekvienas kompiuteris net ir laikinai prisijungęs prie šio tinklo tampa interneto dalimi.
Saugumas yra toks dalykas, kurio negalima planuoti "post factum". Jis turi būti kiekvieno IT sprendimo dalimi jau nuo pat pradžios. Rinkos tendencijos rodo, kad dabar bendrovės gerai suvokia, kokios jos yra pažeidžiamos, ir sprendžia klausimus, kaip geriausiai apsisaugoti laikui bėgant. Įsilaužimo metodai tobulėja, todėl bendrovės, norėdamos apsiginti, turi būti per vieną žingsnį priekyje. Be to, IT saugumas yra "greitai gendanti prekė", kuri turi būti nuolat atnaujinama.
Informacinio saugumo tikslai (ir bet kurios kitos rūšies saugumo) - žalos minimizavimas esant galimiems poveikiams, o taip pat tokių poveikių numatymas ir išvengimas.
Šiuolaikinėje visuomenėje, kai informacijos kiekis yra milžiniškas ir technologijos nepaliaujamai keičiasi paprastam vartotojui darosi sunku su visu tuo susidoroti. Įvykus kokiem nors nesklandumams tinklo įrenginiuose (serveriuose, maršrutizatoriuose, kompiuteriuose) neretai tenka kreiptis į specialistą, kad išspręstų problemą. Tačiau IT specialistas ne visuomet gali atvykti į vietą, o kartais tai beveik neįmanoma ir nepraktiška (pvz. įmonės serveris stovi užsienyje), tada į pagalbą ateiną nuotolinio prisijungimo galimybė. Specialistas iš savo darbo vietos gali prisijungt prie bet kuriame pasaulio kampelyje esančio įrenginio, su viena sąlyga, įrenginys turi būti prijungtas prie interneto. Bet čia iškyla dar viena problema, reikia užtikrinti, kad ryšio seansas būtų saugus, nes prisijungimo metu naudojami duomenys patekę į blogas rankas gali sukelti papildomų problemų.
Šitame darbe bandysime apžvelgti keletą nuotolinio prisijungimo būdų ir jų saugumą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis272.76 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasTelekomunikacijų ir elektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nuotolinio valdymo budai [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Budnikas
Pasidalink su draugais