Išplėstinė paieška
 
 

Internetas (18)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – susipažinti su internetu, pagrindinėmis interneto paslaugomis ir jų naudojimo galimybėmis. Interneto istorija. Interneto paslaugos. Žiniatinklis. Elektroninis paštas. Paieškos programos. Žodžio (žodžių) paieška. Bylų paieška. Bylų siuntimas. Tiesioginiai pokalbiai. Išvados.

Ištrauka

Internetas – tai pasaulinis infromacijos tinklas, kuris jungia į visumą daugybę kompiuterių tinklų, dirbančių pagal tas pačias taisykles. Šiame tinkle saugoma informacija gali naudotis visų pasaulio valstybių interneto vartotojai. Internetas nėra komercinė organizacija ir niekam nepriklauso. Kompiuterinio tinklo pagrindinis tikslas – greitas informacijos perdavimas. Vartotojų požiūriu, internetas reiškia įvairias paslaugas, tokias kaip pasauliniį tinklą (WWW arba World Web Wide), elektroninį paštą (e – mail), IRC (Internet Relay Chat), failų persiuntimus (FTP, P2P) ir kt. Interneto vartojimo tikslai šiandien yra labai įvairūs. Jis yra apėmęs ne tik darbo, bet ir laisvalaikio sferą, kaskart pasiūlydamas vis naujas programas. Su kiekviena diena žmonių, negalinčių įsivaizduoti savo gyvenimo be interneto, skaičius didėja, ir tie augimo tempai nelėtėja, o, tiesą sakant, priešingai – vis dar auga.

Darbo tikslas – susipažinti su internetu, pagrindinėmis interneto paslaugomis ir jų naudojumo galimybėmis.

Darbo uždaviniai:
1. Susipažinti su pagrindinėmis sąvikomis.
2. Trumpai apžvelgti interneto istoriją.
3. Išsiaiškinti pagrindines interneto pauslaugos, jų naudojimą.

Interneto istorija
Interneto pradžia siekia "šaltojo karo" laikus. Tačiau pradžioje tai buvo uždaras kelių universitetų ir gamybos ministerijos kompiuterių tinklas (ARPANET). Pirma vieša tinklo demonstracija įvyko 1972 metais Kompiuterių komunikacijų konferencijoje. Iš konferencijoje įrengto terminalo buvo galima kreiptis į bet kurį iš 40 JAV sujungtų kompiuterių. Tuomet tai sukėlė didžiulę visų nuostabą ir paskatino tinklo tobulinimo procesą. 1983 metais ARPANET pasidalijo į du tinklus: MILNET – karinių užduočių vykdymui ir ARPANET – civilinių. Abu tinklai buvo tarpusavyje susjungti. Šis naujas darinys pavadintas Inernetu. 1985 metais Internete buvo virš 2000 mazgų. Svarbus Interneto vystymo etapas yra 1986 metai, kai Nacionalinis mokslo fondas sukūrė superkompiuterių tinklą NSFNET, kuris tapo pagrindine Interneto arterija. Viena iš žymiausių Interneto vystymąsi skatinusių naujovių yra hiperteksto pritaikymas informacijos Internete vaizdavimui 90 – ųjų pradžioje. 1990 metais tai buvo pavadinta "Pasauliniu voratinkliu" (World Wide Web, The Web, WWW). Pirma grafinės hipertekstinės informacijos peržiūros programa (browser ) Mosaic tapo didžiausiu Interneto vystymosi stimulu. Iki 9 – ojo dešimtmečio pradžios Internetu daugiausiai naudojosi su mokslu ir švietimu susiję žmonės, vėliau atsirado ir greitai pradėjo didėti komercinių mazgų skaičius. Toliau matysime inerneto augimą 1969– 1996 m.(žr. 1 lentelė). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis188.5 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Internetas (18) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • A. Mickus
Pasidalink su draugais