Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Vertėjui naudinga informacija internete

Vertėjui naudinga informacija internete

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Žodynas "TV5 Alexandria". Didysis "Quebec" žodynas. "Linternaute" enciklopedija. Vertėjų asociacijos ir forumai. Santrumpos ir terminai. Asmenavimas. Išvados. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Internetas (angl. internet) - pasaulinis kompiuterių tinklas, jungiantis visuotinius ir vietinius kompiuterių tinklus.
Kompiuterių tinklai jungiami įvairiomis ryšio linijomis ir maršrutizatoriais (specialiais įrenginiais arba kompiuterio programomis), kurie iš vieno tinklo gautus duomenų paketus modifikuoja ir nukreipia į kitą tinklą.
Pasaulinis WWW (angl. W(orld) W(ide) W(eb)) tinklas
WWW sujungia visas interneto paslaugas į bendrą sistemą, ir informacijos mainai tarp interneto vartotojų labai supaprastėja. WWW sistemos šerdis yra hiperteksto dokumentai, kurie saugomi interneto tinklo kompiuteriuose ir yra prieinami kiekvienam WWW sistemos vartotojui. Į WWW dokumentą galima įtraukti ne vien tik tekstinę, bet ir grafinę, vaizdo ir garso informaciją.
Prie interneto prisijungęs vartotojas gali naudotis elektroniniu paštu, pasaulinio informacijos tinklo duomenų masyvais, iš tinklo kompiuterių atsisiųsti failų, juos naujinti, kopijuoti, šalinti (FTP), dalyvauti diskusijų grupėse, kreiptis į interneto žiniasklaidą, interaktyviai bendrauti pokalbių kambariuose (IRC), pirkti ir parduoti įvairias prekes, kurti tinklalapius ir kita.
Paieškos programos
Paieškos programos uždavinys yra naršyti po internetą ir ieškoti vartotojo nurodytos informacijos. Paieškos programų objektai yra WWW dokumentai ir failai, į kuriuos yra saitai (linkai) minėtuose dokumentuose.
Vertėjas ir internetas
Internetas yra ypač svarbus vertėjo darbe, nes jis suteikia galimybę naudotis nacionalinių bibliotekų duomenų bazėmis, virtualiomis knygų parduotuvėmis, įvairiomis enciklopedijomis, žodynais, glosarijais, terminų bazėmis ir kitomis priemonėmis, kurios padeda kokybiškai išversti tekstus.
Nepaisant teigiamos interneto pusės, vertėtų atkreipti dėmesį ieškant reikiamos informacijos, kadangi internetas ne tik patogi priemonė rasti informacijos, bet ir ta vieta, kur yra galimybė būti apgautam arba tiesiog galima pasirinkti neteisingą, melagingą informaciją. Todėl reikia įsitikinti ar surastas šaltinis yra patikimas.
Internete rastų dokumentų patikimumo vertinimo aspektai:
• Informacija apie dokumento autorių
• Informacija apie dokumento rengimo procesą ir dokumento paskelbimą
• Informacija apie dokumento turinio tikslumą ir aktualumą
• Meta informacija ir nuorodos į dokumentą ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Dydis210.48 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasHumanitarinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vertejui naudinga informacija internete [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Venckienė
Pasidalink su draugais