Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Užsieniečių įvažiavimo į šalį sąlygos (2)

Užsieniečių įvažiavimo į šalį sąlygos (2)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Sąvokų apibrėžimai. Šengeno erdvė. Užsieniečių teisės ir pareigos Lietuvos respublikoje. Atvykimo į Lietuvos respubliką sąlygos. Trečiųjų šalių piliečių atvykimo sąlygos. Neteisėtas į Lietuvos respubliką užsieniečių atvykimas. Vidinių sienų kirtimas. Lietuvos respublikos vizų sistema. Šengeno viza. Nacionalinė viza. Vizos išdavimo sąlygos. Vizos panaikinimo pagrindai. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena valstybė turi savo įstatymus, kurie galioja ne tik tos šalies piliečiams, bet ir atvykusiems užsieniečiams. Lietuvai tapus nepriklausoma Respublika, vyriausybė turėjo pradėti kurti įstatymus, kurie reglamentuotų užsieniečių teisinę padėtį Lietuvos Respublikoje.
Pirmasis įstatymas dėl užsieniečių teisinės padėties buvo išleistas 1991 m. rugsėjo 4d. Šis įstatymas buvo pradžia tolesniam užsieniečių teisinės padėties reguliavimui Lietuvoje. 2004 metais buvo naujai priimtas įstatymas "Dėl užsieniečių teisinės padėties", tačiau laikui bėgant šis įstatymas buvo papildytas. Užsieniečių teisinės padėties įstatymas nustato užsieniečių atvykimo, laikino ir nuolatinio gyvenimo, darbo, teisinės atsakomybės bei kitus užsieniečių teisinės padėties Lietuvos Respublikoje klausimus.
Šengeno sienų kodeksas, reglamentuojantis laisvą asmenų judėjimą, buvo priimtas ir įsigaliojo 2006 metais. Šiuo kodeksu buvo uždaryti pasienio kontrolės punktai prie vidinių sienų, tačiau valstybės narė gali grąžinti pasienio kontrolė prie savo vidinių sienų ribotam laikotarpiui jei kyla rimta grėsmė viešajai tvarkai, visuomenės sveikatai arba vidaus saugumui.
Darbo tikslas – aprašyti užsieniečių atvykimo į Lietuvos Respubliką sąlygas. Šiam tikslui įgyvendinti buvo iškelti šie uždaviniai:
Aprašyti Šengeno erdvę;
Paminėti užsieniečių teises bei pereigas Lietuvos Respublikoje;
Pateikti atvykimo į Lietuvos Respubliką sąlygas;
Aprašyti Lietuvos Respublikos vizų sistemą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis26.8 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasViešojo saugumo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Uzsienieciu ivaziavimo i sali salygos (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Seniutienė
Pasidalink su draugais