Išplėstinė paieška
 
 

Vaiko teisės

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Vaiko sąvoka. Vaiko teisių apsaugos institucijos Lietuvoje. Valstybės institucijos. Savivaldybių institucijos. Vaiko teisių apsaugą Lietuvoje reglamentuojantys dokumentai. Svarbiausi tarptautiniai dokumentai, reglamentuojantys vaiko teisių apsaugą.

Ištrauka

Atkūrus nepriklausomybę, Lietuvoje kaitėsi kultūrinis, socialinis ir politinis gyvenimas. Visuomenėse vykstantis socialinių struktūrų persitvarkymas paaštrino daugelį socialinių, psichologinių ir ekonominių problemų. Visa tai iš esmės palietė kiekvieną šeimą, joje auginančius vaikus. Esant bedarbystei gausėja asocialių šeimų, didėja degradacija, depresija, kyla didesnių pavojų vaikų saugumui, jų ateičiai. Galima pastebėti, kad ši problema pastaraisiais metais tapo ypač aktuali, nes jau auga karta, kurioje nemažą dalį sudaro rizikos grupės vaikai. Vienas iš požymių, apibūdinančių visuomenės sveikatą ir jos politikos lygį, yra jos požiūris į vaikus. Europos šalys, tarp jų ir Lietuva yra sukūrusios įstatymus ir socialinės apsaugos sistemą, specialiai skirtą vaikų teisėms ginti. Pripažįstama, kad pasaulyje yra vaikų, gyvenančių nepaprastai sunkiomis sąlygomis, kuriems reikia ypatingos valstybinės bei visuomenės pagalbos. Jaunimas, kaip viena aktyviausių visuomenės grupių, gana jautriai reaguoja į įvairius visuomenėje vykstančius sociokultūrinius, ekonominius ir politinius pokyčius. Šeimoje, mokykloje, bei aplinkoje, kurioje jaunas žmogus praleidžia nemažai laiko, vykstanti socializacija, turi įtakos jo elgesiui bei vertybinėms orientacijoms.
Kiekviena valstybė, mąstydama apie savo ateitį, pirmiausia orientuojasi į vaikus ir jaunimą. Šiandien, kai kalbama apie vaiką bei jo saugumą, būtina pabrėžti, kad vaiku, kuriuo negali ar nenori rūpintis šeima, privalo rūpintis valstybė, siekdama, kad mažasis pilietis taptų visaverčiu visuomenės nariu. Kad vaikas galėtų sėkmingai augti ir vystytis, jam reikia užtikrinti psichologinį saugumą, materialinę padėtį bei tinkamą pedagoginę aplinką. Valstybė, nesukūrusi vaikui tokios saugios aplinkos tarsi jį apiplėšia (Vaitkevičius, 2002).
Būtina paminėti, kad valstybės parama ypač reikalinga vaikams, gyvenantiems globos namuose. Tokiems vaikams valstybė įstatymais ar kitomis priemonėmis turi garantuoti ypatingą apsaugą ir suteikti galimybę sveikai, normaliai fiziškai , protiškai, doroviškai vystytis ir dalyvauti visuomenės gyvenime. Taip pat svarbi vaiko teisių apsaugos gerinimo prielaida – sukurti globos sistemos pagrindus kiekviename rajone. Vaiko globa – tai valstybės teikiama socialinė paslauga vaikui ir jo šeimai, kad šeima dėl moralinių, socialinių, ekonominių, sveikatos ar teisinių sunkumų negali užtikrinti vaikui tėvų globos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis21.13 KB
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasSveikatos priežiūros fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiko teises [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • A. Murza
Pasidalink su draugais