Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Elektroninio pašto šiukšlės ir kova su jomis

Elektroninio pašto šiukšlės ir kova su jomis

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Kas yra spam? Su kompiuterių saugumo problemomis dažniausiai susiduriama darbo vietoje. Daugiausia SPAMina Amerika. Kaip jie jus randa? Kuo tai pavojinga? Kaip apsisaugoti nuo spam? Tarptautinė kova su spam’o zombiais. Ko nedaryti? Būdai išvengti spam‘o. Vienkartiniai el. Pašto adresai. Asmeninės pašto filtravimo priemonės. Pašto valymas tarnybinėje stotyje. Aparatinė įranga apsaugai nuo el. pašto šiukšlių. Ryšių reguliavimo tarnyba prisijungė prie tarptautinio kovos su spam tinklo. Kaip Lietuvos įmonės saugo savo informacines sistemas. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

1941-aisiais Eudora Welty išspausdino apsakymą "Kodėl aš gyvenu prie savo abonentinės dėžutės", kuriame pasakojama apie moterį iš Misisipės, apsigyvenusią vietiniame pašte. Maždaug po 50-ies metų Steve’as Dorneris Ilinojaus universitetui, kuriame dirbo, sukūrė elektroninio pašto programą. Iš pradžių ji buvo pavadinta "UIUCMail", tačiau prisiminęs E.Welty apsakymą, S.Dorneris pakeitė pavadinimą į "Eudora". Jis dažnai sakydavo, kad programa perkels abonentinę dėžutę ten, kur gyvename [1].
Universitetas netrukus "Eudora" pradėjo platinti internetu. Nors ji toli gražu nebuvo pirmoji pašto programa, 10-to dešimtmečio viduryje atsidūrė el. pašto avangarde. Praėjus keturiolikai metų "Eudora" ("Qualcomm" teigimu, turinti 20 mln. vartotojų) ir kitos pašto programos iš tiesų perkėlė abonentines dėžutes į mūsų namus, biurus, viešbučius, oro uostus ir kitur - kur tik įmanoma kompiuterį prijungti prie tinklo.
Elektroninis paštas pristatomas daug greičiau nei įprasti laiškai, be to, vieną žinutę nesunku išsiųsti keliems adresatams, taigi jis leidžia bendrauti taip, kaip anksčiau buvo neįmanoma. Galime siųsti nepalyginti trumpesnius laiškus, dėl kurių anksčiau net nebūtume varginęsi ieškoti voko, kvietimuose galime pridėti patvirtinimo arba atsisakymo mygtukus, prisegti elektroninius failus. Tai, kas anksčiau buvo papildoma galimybė universitetuose ar korporacijose, tapo neatskiriama gyvenimo dalis. Tyrimų bendrovės "Gartner" duomenimis, vidutinis Amerikos darbuotojas per dieną praleidžia 49 minutes siųsdamas, skaitydamas ir tvarkydamas savo elektroninį paštą (į šiuos duomenis neįtrauktas pašto naudojimas asmeninėms reikmėms) [1].
El. paštas taip greitai įsiliejo į mūsų kultūrą, kad mes jį priimame kaip natūralų dalyką, nelabai susimąstydami apie naudojamos pašto programos pasirinkimą. Tačiau ne visos programos yra lygiavertės. Turite atkreipti dėmesį į tai, kaip programa susitvarko ne tik su pageidaujamais laiškais, bet ir su tais, kurių nenorėtumėte gauti. El. pašto šiukšlės paplitusios kaip niekad anksčiau - "Gartner" duomenimis, jų kiekis per pastaruosius dvejus metus padidėjo 16 kartų (šiemet jos sudarys 25 proc. viso elektroninio pašto) [1].
Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymo 68 str. 1 dalis nustato, kad naudoti elektroninių ryšių paslaugas tiesioginės rinkodaros tikslais leidžiama tik esant išankstiniam abonento sutikimui. Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas nustato bendrą asmens duomenų tvarkymo tiesioginės rinkodaros tikslu principą – tik esant išankstiniam duomenų subjekto sutikimui. Informaciją apie būdus, kaip apsisaugoti nuo gaunamų nepageidaujamų elektroninių pranešimų, teikia Ryšių reguliavimo tarnyba [14]. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Dydis39.53 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektroninio pasto siuksles ir kova su jomis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • dr. A. Lopata
Pasidalink su draugais