Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Individualių įmonių bankroto ypatumai

Individualių įmonių bankroto ypatumai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Individuali įmonė Lietuvoje. Bendra jungtinė nuosavybė. Turtas, priskiriamas bendrajai jungtinei sutuoktiniu nuosavybei. Sutuoktinių teisės į individualiąją įmonę. Prievolės, vykdomos iš bendro sutuoktinių turto. Individualios įmonės savininko sutuoktinio teisė inicijuoti įmonės bankroto procedūrą. Skolų išieškojimas iš bankrutuojančios individualios (personalinės) įmonės ir jos savininko. Bankroto ir vykdymo procesas. Skolos išieškojimas iš individualios (personalinės) įmonės savininko. Turto areštas. Kreditorių reikalavimai, reikalavimų tenkinimo eilė. Skolų išieškojimas iš bankrutavusios įmonės. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Individuali įmonė yra neribotos civilinės atsakomybės privatusis juridinis asmuo. Pagal galiojantį teisinį reguliavimą individuali įmonė yra savarankiškas teisės subjektas (atskiras nuo savininko) tiek mokesčių teisės, tiek civilinės teisės prasme.

Šio darbo tikslas: susipažinti su individualios įmonės bankroto ypatumais. Išanalizuoti kaip vyksta individualios įmonės bankroto procesas. Kokie veiksniai lemia individualios įmonės bankrotą.

Darbo objektas: individualios įmonės bankroto ypatumai.

Uždaviniai:
1. Kas yra individuali įmonė? ;
2. Susipažinti su sutuoktinių benndrosios jungtinės nuosavybės aspektais;
3. Ar individualios įmonės savininko sutuoktinis turi teisę inicijuoti įmonės bankroto procedūrą?
4. Išanalizuoti, kaip vyksta išieškojimas iš bankrutuojančios individualios įmonės.

Darbo metodas: Ekonominės, finansinės, teismo nutarčių ir teisinės literatūros analizė, visos literatūros analizė individualių įmonių bankroto tema.
Lietuvoje, kaip ir kitose užsienio šalyse, individuali įmonė, iki naujojo Civilinio Kodekso įsigaliojimo, buvo traktuojama kaip fizinio asmens ūkinės komercinės veiklos forma, o ne kaip savarankiškas teisės subjektas. 2001 metais priimtas naujasis Civilinis kodeksas bei 2003 11 06 priimtas individualių įmonių įstatymas (įsigaliojo nuo 2004 01 01), pakeitė individualios įmonės sąvoką. Tiek naujasis LR Civilinis Kodeksas, tiek individualių įmonių įstatymas individualiąja įmone apibrėžia kaip neribotos civilinės atsakomybės privatųjį juridini asmenį. Šiems įstatymams įsigaliojus, visos individualios įmonės tapo juridiniais asmenimis ir įgijo visas juridiniu asmenų teises ir pareigas: veikti savo vardu, buti ieškovu ir atsakovu teisme, ir kt. Įstatyme Įtvirtintas individualios įmonės kaip juridinio asmens turto atskirumo principas - turtas individualiai įmonei priklauso nuosavybės teise. Tai yra individualios įmonės turtas nėra tapatinamas su įmonininko turtu. Nepaisant to, individuali įmonė yra neribotos turtinės atsakomybės juridinis asmuo ir įmonininkas už įmonės įsipareigojimus atsako ne tik įmonės, bet ir savo asmeniniu turtu .
Taigi, lyginant Lietuvos ir užsienio valstybių individualių įmonių (nors pastarųjų atžvilgiu tokį terminą galima naudoti sąlyginai) principus įmonės savininko civilinės atsakomybės aspektu, galima daryti išvadą, kad jie yra panašus. Individualios įmonės (individualia veikla užsiimančio asmens) civilinė atsakomybė yra neribota. Individualios įmonės savininkas (individualia veikla užsiimantis asmuo) yra pilnai atsakingi už savo veiklą ir prisiimtus finansinius įsipareigojimus kreditoriams. Skirtumas tarp Lietuvos ir užsienio valstybių - kreditorinių reikalavimų objektas. Užsienio šalyse kreditoriai savo reikalavimus reiškia komercine veikla užsiimančiam asmeniui. Lietuvoje, kadangi individuali įmonė yra juridinis asmuo, - įmonei. Tačiau, nepakakus įmonės turto kreditorių reikalavimams patenkinti, šie reikalavimai vis tiek nukreipiami i individualios įmonės savininko asmenini turtą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Dydis31.58 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Individualiu imoniu bankroto ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Lekt. J. Spaičienė
Pasidalink su draugais