Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Akcinė bendrovė: samprata ir būdingi bruožai

Akcinė bendrovė: samprata ir būdingi bruožai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Įvadas. Akcinė bendrovė samprata ir būdingi bruožai. Akcinių bendrovių privalumai ir trūkumai. Įmonės rūšies pasirinkimo motyvai. Akcinių bendrovių steigimas. Steigimo etapai. Steigimo dokumentai. Bendrovių bei akcininkų teisės ir pareigos. Bendrovės teisės ir pareigos. Akcininkų teisės ir pareigos. Bendrovės valdymo organai. Visuotinis akcininkų susirinkimas. Stebėtojų taryba. Valdyba. Bendrovės vadovas. Kiti bendrovės organai. Revizorius, auditorius. Vyriausiais finansininkas (buhalteris). Bendrovės kapitalas. Įstatinis kapitalas. Akcinių bendrovių pabaiga. Bendrovės reorganizavimas. Bendrovės likvidavimas. Bendrovės pertvarkymas. Išvados ir pasiūlymai. Priedai (3).

Ištrauka

Komercinės teisės subjektu yra verslininko statusą turintis teisės subjektas (fizinis ir juridinis asmuo), savininkas ar nuomininkas, kurio pagrindinis tikslas yra pelno siekimas, kuris veiklą vykdo profesiniais pagrindais ir yra įregistruotas kaip verslininkas valstybiniame registre.
Akcinės ir uždarosios akcinės bendrovės – Lietuvoje dominuojanti juridinio asmens statusą turinti įmonių rūšis. Tai viena patogiausių organizacinių formų, sujungtam kapitalui funkcionuoti. Šios rūšies įmonių steigimą , likvidavimą, reorganizavimą ir jų veiklą, bendrovės santykius su akcininkais, kreditoriais ir kitas bendrovės veiklos sritis reglamentuoja Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas, Akcinių bendrovių įstatymas, kiti įstatymai ir poįstatyminiai aktai.
Akcinei bendrovei būdinga tai, kad:
ji yra juridinis asmuo;
atsako už prievoles ir įsipareigojimus tik jai priklausančiu turtu;
jai būdingas įstatinis kapitalas, padalytas dalimis, vadinamomis akcijomis;
jos turtas atribotas nuo jos dalyvių turto;
bendrovės dalyvis (akcininkas) neturi bendrovei jokių kitokių įsipareigojimų, išskyrus prievolę išpirkti pasirašytas akcijas;
jos egzistavimas nepriklauso nuo ją sudariusių dalyvių kaitos.
Lietuvoje akcinių ir uždarųjų akcinių bendrovių veiklai reglamentuoti taikomos labai panašios ir daugeliu atveju vienodos taisyklės, todėl jų veiklą reglamentuoja tie patys teisės aktai. Tais atvejais, kai nuostatos taikomos tiek akcinei, tiek uždarajai akcinei bendrovei, vartojau sąvoką "bendrovė".
Mano darbas skirtas dviejų teisinių formų įmonių – akcinių bendrovių ir uždarųjų akcinių bendrovių – steigimo, statuso, valdymo, teisių ir pareigų, kapitalo, reorganizavimo, likvidavimo apibūdinimui. Jame aptarta akcinių bendrovių, kaip verslo teisės subjekto, pagrindiniai bruožai, įstatymų reglamentuojamos normos skirtos šiai įmonių rūšiai ir detaliau panagrinėta svarbesnės bendrovės veiklos sritys.
Rašydama šį kursinį siekiau sujungti į bendrą visumą visas žinias gautas paskaitų metu, perskaičius teises normas ir verslo teisei skirtas knygas. Siekiant to, daugiausia vadovavausi naujuoju LR Akcinių bendrovių įstatymu ir LR Civiliniu kodeksu. Be to, kadangi keitėsi ne tik Akcinių bendrovių įstatymas, bet ir juridinių asmenų registravimo tvarka, rėmiausi LR Vyriausybės nutarimu " Dėl Juridinių asmenų registro įsteigimo ir Juridinių asmenų registro nuostatų patvirtinimo". ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis63.15 KB
Autoriusgiedrius
Viso autoriaus darbų15 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Akcine bendrove samprata ir budingi bruozai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą