Išplėstinė paieška
 
 
 

Informacinė visuomenė (10)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Informacinės visuomenės plėtra Lietuvoje. Informacinės visuomenės samprata. Informacinės visuomenės iššūkiai švietimui. Informacijos ir komunikacijos technologijos taikymas. Informacinė visuomenė - naujas gyvenimo būdas. Informacinė visuomenė: švietimas ir kalba. Mokslas informacinėje visuomenėje (Lietuvos Mokslininkų Sąjungos suvažiavimą apmąstant).

Ištrauka

Informacinė visuomenė – tai atvira, išsilavinusi, nuolat besimokanti ir žiniomis savo veiklą grindžianti visuomenė, kurios nariai – paprasti Lietuvos gyventojai ir visų lygių vadovai – gali, moka ir nori visose savo veiklos srityse efektyviai taikyti šiuolaikinių informacinių technologijų priemones, naudotis savo šalies ir viso pasaulio kompiuterizuotais informacijos ištekliais, o valstybės ir savivaldos institucijos, įstaigos, pasitelkdamos šias priemones.
Informacinės technologijos skverbiasi į Alytaus apskrityje esančias įmones, švietimo įstaigas bei gyventojų buitį. Smarkiai padidėjo mobilaus ryšio abonentų bei vartotojų, naudojančių kompiuterius ir internetą, skaičius. Gerėja ir naudojimosi šiomis priemonėmis kokybė – kuriamos savo įmonių internetinės svetainės, naudojami pažangiausi finansinių internetinių atsiskaitymų būdai.

Žiniomis pagrįsta ekonomika tampa prioritetiniu Lietuvos siekiu. ES yra užsibrėžusi sukurti žinių visuomenę per artimiausią dešimtmetį; 2015 metais šioje srityje Lietuva gali būti pasiekusi panašų lygį.

Valstybės ilgalaikės plėtros strategija 2002 m. lapkričio12 d.

Lietuva nuėjo sudėtingą persitvarkymo iš planinės į rinkos ekonomiką kelią, įveikdama daugelį kliūčių, sunkumų ir krizių. Reformos, vykdytos visose gyvenimo srityse, suteikė Lietuvai galimybių iš esmės pakeisti savo teisinius pamatus, įgyvendinti sprendimus, kurie padėjo pagrindą rinkai veikti. Įvyko didelių pokyčių visuomenėje ir visuomeniniame gyvenime.

Lietuva nuosekliai siekė ir šiuo metu sėkmingai baigia stojimo į Europos Sąjungą - tautų ir valstybių bendriją, kurioje įtvirtinta demokratija, gerbiamos žmogaus ir tautinių mažumų teisės, taip pat sukurta gerovės valstybė ir įtvirtintas Europos socialinės ir ekonominės rinkos modelis, kuriam būdinga konkurencijos ir solidarumo, lygybės ir teisingumo pusiausvyra, procesą. Europos Sąjungos vertybės ir strateginiai tikslai sukurti dinamiškiausią, konkurencingiausią, pagrįstą žiniomis gerovės valstybę tampa neatsiejama ir Lietuvos strateginio vystymosi dalimi.

Valstybės informacinė kompetencija ir informacinis potencialas vis labiau lemia šalies pozicijas Europos, o ir viso pasaulio ekonominėje ir politinėje struktūroje. Vienas svarbiausių uždavinių - sukurti vyriausybę, kuri dirbtų geriau ir kainuotų mažiau, o veikla būtų orientuota ir nukreipta šalies gyventojams, tarnautų jų reikmėms ir gerovei. Šiame valstybės raidos etape atsiranda naujos prielaidos sujungti pozityvias informacijos ir komunikacijos technologijų galimybes su perspektyviais valstybės valdymo sprendimais, suteikti joms naujų galimybių erdvę. Kalbama apie efektyvios valstybės, kurioje veikia efektyvios organizacijos, grindžiančios savo veiklą moderniomis informacijos technologijomis, kūrimą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis22.82 KB
Autoriusega
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR. Mickienė
Švietimo institucijaLietuvos aukštoji jūreivystės mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacine visuomene (10) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla / 2 Klasė/kursas
  • R. Mickienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą