Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Informacijos sąvoka ir jos interpretacijos

Informacijos sąvoka ir jos interpretacijos

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Informacijos sąvoka. Kas yra informacija? Trumpa informacijos atsiradimo istorija. Informacijos vaizdavimas ir perdavimas. Informacijos rūšys. Informacijos panaudojimas, perdirbimas ir perdavimas. Informacijos savybės. Informacinės visuomenės samprata. Išvados. Įvadas.

Ištrauka

Mūsų laikais egzistuoja keli požiūriai į informaciją, jos apibrėžimą ir vaidmenį dabartinei visuomenei. Dauguma specialistų ir nespecialistų mano, jog egzistuoja dvi informacijos rūšys: techninė informacija ir semantinė informacija. Techninė informacija yra perduodama per telegrafines linijas ir yra atvaizduojama ekranuose. Tokios informacijos kiekis gali būti lengvai apskaičiuotas, ir procesai, vykstantys su šia informacija, yra pavaldūs fizikos dėsniams. Tuo tarpu semantinę informaciją, kitaip tariant socialinę, skleidžia bei vartoja žmogus arba visuomenė.
Šio kursinio darbo tikslas yra tiksliai nustatyti informacijos sąvokos apibrėžimą, naudojantis įvairių autorių ir teoretikų knygomis, taip pat naudojantis internetu ir kitais šaltiniais. Pagrindiniai uždaviniai turėtų būti įvairių autorių teorijų ir kūrinių susijusių su informacijos sąvoka, analizavimas; išsiaiškinti kaip informaciją supranta mokslininkai, politikai ir paprasti žmonės.
Šis kursinis darbas yra sudarytas iš keturių skyrių. Pirmojoje dalyje yra kalbama apie pačią informacijos sąvoką ir kaip ją supranta įvairūs mokslininkai, pateikiami keli tikslesni "informacijos" apibūdinimai. Taip pat trumai pateikiama informacijos atsiradimo istorija.
Antrojoje dalyje yra kalbama apie informacijos panaudojimą, t.y. informacijos vaizdavimą ir perdavimą. Aptariamos įvairios informacijos rūšys.
Trečiajame skyriuje išdėstomos pagrindinės "informacijos" savybės, tokios kaip informacijos tikslumas, kiekis, pilnumas, vertė ir t.t..
Paskutinėje dalyje kalbama apie "informacinę visuomenę". Yra pateikiamas šios sąvokos apibrėžimas ir trumpa vystymosi istorija.
Manau, kad šis darbas yra aktualus daugumai žmonių, o ypač studentams, nes šiais laikais informaciją įgyja vis didesnę ir svarbesnę reikšmę. Šiuolaikinis žmogus turi suprasti kas yra informacija ir kaip ja sėkmingai naudotis ir dalintis su kitais. Asmuo be informacijos yra niekas. Todėl pasistengsiu savo darbe išanalizuoti įvairias informacijos teorijas, suprasti informacijos reikšmę, atskleisti ir padėti ją suprasti kitiems, aptarti su ja susijusias praeities ir dabarties problemas. Darbo pabaigoje pasistengsiu pateigti tikslias ir teisingas išvadas ir problemas susijusias su informacija praeityje ir dabartyje.
Savo kursiniame darbe pabandysiu remtis įvairiais šaltiniais, kuriuose galima surasti ir pateikti darbe apibrėžimus ir įvairias informacijos teorijas. Stengsiuos išanalizuoti kuo daugiau skirtingų teoretikų kūrinių. Taip pat bus naudojama internetinė enciklopedija. Pagrindiniai informacijos teoretikai, kuriais bandysiu remtis savo darbe yra C. E. Shannon, Robert Abbott, J. S. Brown, А. Д. Урсул ir kiti. Pagal C. E. Shannon teoriją informacija- tai dydis, kuris matuoja nežinomybės lygį, kuris yra panaikinamas gavus žinių. Kitaip tariant, jis traktuoja informaciją kaip nežinomybės ir neaiškumo išsklaidymo būdą. Informacija tai yra tai, kas sumažina galimų klausimų ar gipotezių kiekį. Pagal rusų teoretiką А. Д. Урсул informacija yra įvairianybė, kurią vienas objektas sudaro apie kitą. Įvairianybės perdavimas nuo vieno iki kito objekto jis vadina informacijos procesu. Egzistuoja labai daug tokių teorijų, kurios aiškina informaciją sunkiai mums suprantamais terminais. Informacijos gauname paprasčiausiai kalbėdamiesi su draugais, žiūrėdami televizorių, skaitydami, ją teikiame kitiems išsakydami savo samprotavimus, aptardami įvykius, rašydami laiškus ar žinutes. Net žvilgsnis pro langą mums suteikia tam tikros informacijos.
Šitaip informacija nusakoma daugėlyje populiarių knygų, enciklopedijų. Tai konkretesnė apibrėžtis, ji pabrėžia žmogaus atliekamą intelektinį darbą – žinių skleidimą. Informacija apibrėžiama per žinias, tačiau informacija nėra visiškai tas pats, kas ir žinios.
Apibrėžti informacijos sąvoką nėra lengva. Pirmiausia todėl, kad ji abstrakti, pirminė, vartojama daugėliui kitų savokų apibūdinti. Antra, informacijos turinys daugiareikšmis, įgyjantis įvairiausių prasmių. Nebuvo lengva surasti lietuviškų informacinių šaltinių šia tema. Dauguma šaltinių yra rusų ir anglų kalbomis.
Taigi, savo kursiniame darbe bandysiu išaiškinti informacijos sąvoką ir jos reikšmę, bei prieiti konkrečių ir tikslių išvadų, susijusių su informacijos terminu ir problema. ...

Rašto darbo duomenys
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacijos savoka ir jos interpretacijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais