Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Pirkimo-pardavimo sutartis (4)

Pirkimo-pardavimo sutartis (4)

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Pirkimo – pardavimo sutarties samprata. Pirkimo-pardavimo sutarčių porūšiai. Pirkimo-pardavimo sutarčių dalykas. Pirkimo-pardavimo sutarties sąlygos. Pirkimo-pardavimo sutarčių rūšys. Pirkimo-pardavimo sutarčių objektas. Sutarties objekto kaina. Pirkimo-pardavimo objekto apmokėjimo ir atsiskaitymo formos. Sutarties vykdymo terminai. Pirkimo-pardavimo sutarčių terminų nustatymas. Pirkimo-pardavimo sutarties šalių teisės ir pareigos. Pirkimo-pardavimo sutarties sudarymo ir vykdymo vieta. Išvados. Priedai.

Ištrauka

Mano pasirinkta rašto darbo tema-pirkimo-pardavimo sutartys. Mano nuomone, šiandieniniame gyvenime teisiniai dalykai užima svarbią vietą, tačiau ne visi suprantame, kad teisės normų išmanymas ir žinojimas daugiau ar mažiau reikšmingas kiekvienam iš mūsų.
Sudaryti įvairias sutartis – natūralus kasdieninio gyvenimo reiškinys. Žmonės sudaro įvairiausias sutartis: darbo, nuomos, panaudos, rangos, reklamos, samdos, paskolos, remonto, materialinės atsakomybės, pirkimo-pardavimo, vežimo, draudimo, bendradarbiavimo, labdaros, užstato, perdavimo, hipotekos, ir t.t. Todėl sutarties institutas nepaprastai svarbus tiek pavieniam asmeniui, tiek visai visuomenei ir valstybei. Sutartis yra visos visuomenės ir valstybės egzistavimo ir funkcionavimo pagrindas. Pirmiausiai sutartis yra kaip teisinė civilinė apyvartos išraiška . Be jos būtų neįmanoma egzistuoti rinkoje, vykdyti prekių ir paslaugų mainų tarp fizinių ir juridinių, tarp valstybių. Sutartis svarbi ne tik ekonominiu, bet ir socialiniu atžvilgiu. Ji padeda sumažinti įtampą tarp socialinių grupių, derinti skirtingus įvairių asmenų interesus.
Sutarčių sudarymo pagrindas yra Lietuvos Respublikos įstatymai, Civilinis kodeksas, kiti šalies tarptautiniai ir norminiai aktai. Sutartiniai ryšiai tarptautinėje rinkoje kaskart tampa įvairesni ir sudėtingesni. Todėl tiesiog privalome domėtis teisinių norminių aktų struktūra, kad galėtume tikslingai sudaryti reikiamas sutartis ir suvokti jų esmę.
Šiandieninėje rinkoje kiekvienas kovoja už vietą "po saule", stengiasi išlikti tiek stambūs, tiek vidutiniai verslai. Be pirkimo-pardavimo sutarčių neįsivaizduoju ekonominių bei asmeninių santykių. Juk kažką pirkdami ar parduodami sudarome sutartis, kurios naudingos tiek vienai, tiek kitai šaliai. Todėl, sudarant sutartis geriau pasidomėti įstatymais ir priimti teisingus sprendimus.
Pirkimo-pardavimo sutartis yra viena iš svarbiausių komercinės veiklos sutarčių.
Savo rašto darbe nagrinėsiu šias pirkimo-pardavimo sutarčių sritis: kokios yra pirkimo-pardavimo sutartys, jų rūšys, sąlygos, pirkimo-pardavimo sutarčių objekto apmokėjimo ir atsiskaitymo formos, sutarčių vykdymo terminai, pirkimo-pardavimo sutarties sudarymo ir vykdymo vietą bei kitas šioms sutartims būdingas sąlygas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Dydis28.63 KB
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pirkimo pardavimo sutartis (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais