Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Juridinių asmenų pabaiga ir pertvarkymas

Juridinių asmenų pabaiga ir pertvarkymas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Kas tai yra juridiniai asmenys? Juridinių asmenų pabaiga. Juridinių asmenų pertvarkymas. Išvados.

Ištrauka

Nors įmonės steigimas Lietuvoje nėra paprastas, jos likvidavimas yra dar sudėtingesnis. Vien surinkti pažymas apie skolų mokesčių inspekcijai, socialiniam draudimui bei muitinei neturėjimą atima daug laiko. Neretai žmogus įstumiamas į tokį užburtą ratą, kuomet belaukiant vienos pažymos išdavimo pasibaigia kitos galiojimo terminas. Taigi netenka stebėtis statistikų duomenimis, kad daugybė Įmonių Lietuvoje, nors ir yra registruotos, jokios veiklos nevykdo.
Pastaruoju metu atsirado vis daugiau iniciatyvų priimti įstatymus, reglamentuojančius vieną ar kitą įmonių veiklos aspektą. Prie tokių iniciatyvų galima priskirti Įmonių vadovų diskvalifikavimo, Smulkaus ir vidutinio verslo, Strateginių ūkio subjektų įstatymų projektus. Nors nemaža dalis šių projektų taip ir liko neįgyvendinta, nereikalingų (neretai – žalingų) įstatymų, reglamentuojančių įmonių veiklą, Lietuvoje vis daugėja.
Peržvelgsime daugumą įstatymų ir projektų, nustatysime, kas yra juridinis asmuo, kada jis pabaigiamas ir pertvarkomas.
Juridinis asmuo yra savo pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri gali savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu ir atsakovu teisme.
Juridiniai asmenys skirstomi į viešuosius ir privačiuosius. Viešieji juridiniai asmenys yra valstybės ar savivaldybės, jų institucijų arba kitų asmenų, nesiekiančių naudos sau, įsteigti juridiniai asmenys, kurių tikslas – tenkinti viešuosius interesus (valstybės ir savivaldybės įmonės, įstaigos, viešos įstaigos, religinės bendruomenės ir t.t.). Privatieji juridiniai asmenys yra juridiniai asmenys, kurių tikslas – tenkinti privačius interesus.
Registre registruojami privatieji juridiniai asmenys:
Akcinės bendrovės;Uždarosios akcinės bendrovės;Žemės ūkio bendrovės;Kooperatinės bendrovės (kooperatyvai);Tikrosios ūkinės bendrijos;Individualios įmonės;Kredito unijos ir kitos kredito įstaigos;Europos ekonominių interesų grupės;Advokatų profesinės bendrijos;Europos bendrovės.
Vienas iš juridinio asmens požymių yra atskiras juridinio asmens turtas. Juridinis asmuo suvienija atskirų asmenų interesus ir kapitalą, kadangi įgyvendinti interesus be kapitalo paprastai neįmanoma. Atsižvelgiant į esamas juridinių asmenų teisines formas, juridinis asmuo gali turtą valdyti, naudoti ir juo disponuoti patikėjimo teise tik jei jo steigėjas ar dalyvis yra valstybė ar savivaldybė (valstybės ar savivaldybės įmonė, įstaiga, organizacija). Taip pat juridiniai asmenys skirstomi į ribotos ir neribotos civilinės atsakomybės asmenis. Neribotos atsakomybės juridiniai asmenys yra individuali (personalinė) įmonė ir ūkinė bendrija. Atkreiptinas dėmesys, kad vienas pagrindinių juridinio asmens požymių yra jo civilinis teisnumas ir veiksnumas: Civilinio Kodekso 1.136 straipsnyje numatyti civilinių teisių ir pareigų atsiradimo pagrindai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis16.76 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word juridiniu asmenu pabaiga ir pertvarkymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • asist. Andrius Kazakevičius
Pasidalink su draugais