Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Kompiuterių tinklai ir internetas

Kompiuterių tinklai ir internetas

  
 
 
12345678
Aprašymas

Kompiuteriniai tinklai. Internetas. Išvados.

Ištrauka

Šiandien kompiuteris vis labiau naudojamas kaip ryšio priemonė. Telekomunikacija įsibrovė į visų planetos žmonių gyvenimą.
Informacija – objektyviai egzistuojantis pasaulio reiškinys. Galime įvardyti, kad tai žinios, kurias žmogus gauna, įsimena, perduoda. Kompiuteriuose saugomą ir apdorojamą informaciją vadiname duomenimis. Informacijos kiekis, kurį duoda vienas iš dviejų vienodai tikėtinų atsakymų į klausimą, pvz., "taip" arba "ne", vadinamas bitu. Jis taip pat yra kompiuterio mažiausias matavimo vienetas. Aštuoni bitai subaro vieną baitą.
Sujungti kompiuterius ryšio linijomis, kuriomis, naudojant tam tikras priemones, būtų galima perduoti informaciją. Sujungus kelis kompiuterius laidais, labai patogu naudotis bendrais jų resursais - spausdintuvais, diskine atmintimi, kai kuriais atvejais - ir svetimu procesoriumi. Tačiau toks tiesioginis sujungimas tampa per brangiu ir ne visada reikalingu malonumu , kai kompiuteriai labai toli vienas nuo kito - kitame mieste, kitame pasaulio krašte. Įprastiniame gyvenime yra malonu bendrauti su kitu žmogumi tiesiogiai, tačiau daugeliu atveju užtenka telefoninio pokalbio ar laiško. Artimi jungiami tiesiogiai, skirtingi, protokolai, TCP/IP Keistis duomenimis su tolimu kompiuteriu galima ir naudojantis svetimomis ryšio linijomis: telefono ir radijo ryšiu. Radijas ir telefonas atsirado seniau negu kompiuteriai ir informacija, paversta elektros signalais, šio ryšio linijomis perduodama tolydžiai (analoginiai signalai), o kompiuterio viduje - diskrečiai. Skirtingus informacijos perdavimo būdus suderina modemas.


Kompiuterių tinklas- tai grupė kompiuterių, sujungtų ryšio linijomis ir galinčių vienas kitam siųsti duomenis, pranešimus, komandas bei naudotis vienas kito resursais.
Kompiuterių tinklas gali būti :
• lokalus, jungiantis kompiuterius, esančius vienoje patalpoje ar įstaigoje;
• miesto, jungiantis vieno miesto įstaigų ar organizacijų kompiuterių tinklus;
• valstybės, jungiantis mokslo ir valstybines bei vyriausybines institucijas;
• tarptautinis, jungiantis vieno regiono šalių kompiuterių tinklus ( LITNET, CEENT);
• globalusis, jungiantis viso pasaulio kompiuterių tinklus ( internet- pasaulinis kompiuterių tinklas);
Jei norite perdavinėti savo informaciją į kitus, esančius toli nuo jūsų kompiuterius, nebūtina tiesiogiai su jais susijungti. Užtenka tapti kurio nors globalaus tinklo nariu. Jūs turite kreiptis į kurio nors tinklo mazgo administraciją. Lietuvoje labiausiai paplitę Interneto (dominuojantis visame pasaulyje).
Duomenų perdavimams naudojamas toks tinklas, kuris turi šaltinį ir adresatą. Duomenų perdavimo sistemą sudaro programinė ir techninė įranga, skirta kompiuterių vatotojams. Tokia sistema kartu su vartotojų darbo vietomis yra vad. kompiuterių tinklu. Informacija keliauja telefoninėmis linijomis ir koaksialiniais kabeliais, elekromagnetinių bangų - mikrobangų ir palydovinio ryšio sistemomis, o šviesos impulsų - optiniais kabeliais.
Vienas iš plačiau naudojamų magistralinių tinklų yra Ethernet. Tai JAV kompanijų Dec, Intel ir Xerox realizacija. Kad įvairių gamintojų sukurti įrenginiai galėtų dirbti drauge Ethernet tinkle, jiems nustatyti gana griežti reikalavimai ir apribojimai.
Ethernet magistralė - tai koaksialinis arba optinis kabelis, prie kurio per siuntimo ir priėmimo įrenginius jungiami kompiuteriai. Kelios magistralės gali būti tarpusavyje sujungtos signalų stiprintuvais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Dydis17.51 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteriu tinklai ir internetas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto vidurinė mokykla / 10 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais